Будівельну амністію зробили безстроковою, а терміни, до яких вона застосовується, продовжили

22.03.2018 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт (Законопроект – №3696 від 22.12.2015).

Згідно даного Закону

Верховна Раду України постановляє:

«Абзаци перший — п’ятий пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замінити трьома новими абзацами такого змісту:

«9. Орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;

збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення».

 1. Прикінцеві положення
 2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 3. Кабінету Міністрів України:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.»

Для порівняння в минулій редакції Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Абзаци перший — п’ятий пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» звучав так:

«Орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;

збудовані до 12 березня 2011 року:

громадські будинки I і II категорій складності;

будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.»

Тобто,

 1. Збільшено період коли індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, були збудовані і які можуть бути прийняті в експлуатацію : було до 12.03.2011 р. – стало – до 09.04.2015 року.
 2. Строки подання документів зараз не обмежені часом.
 3. Було: збудовані до 12 березня 2011 року: громадські будинки I і II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності – стало: збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Адвокат, адвокатської компанії Кравець і партнери

Яна Бабенко

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

5 ответы
  • Maksym Kozub
   Maksym Kozub говорит:

   Но выбросили «громадські будинки I і II категорій складності», т.е. правильно ли я понимаю, что легализовать, например, мелкий сельский клуб, даже построенный до 12 марта 2011 года, уже нельзя (если этого не сделали до 31 декабря 2015 г.)?

   Ответить
    • Maksym Kozub
     Maksym Kozub говорит:

     Так я тебе о чём и толкую: «будівлі і споруди сільськогосподарського призначення» остались (уже без конкретных категорий сложности, т.е. любые), а «громадські будинки I і II категорій складності» (_не_ сельхозназначения), которые когда-то (до 31 декабря 2015 года) можно было легализовать (если они были «збудовані до 12 березня 2011 року»), теперь не упоминаются вообще, т.е. вопрос с их легализацией уже закрыт (в отрицательном смысле) навсегда.

     Ответить
 1. Alex Koval
  Alex Koval говорит:

  Штрафи залишаються при легалізації «самострою» ? Чи якщо не накладався штраф то платити зараз не потрібно ?

  Ответить

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *