Суддів Вищих спеціалізованих судів, що не потрапили до Верховного суду (без України) залишили без посадового окладу

Шановні судді Вищих спеціалізованих судів, на жаль, Ваше мовчання призвело до того, що з 15 грудня 2017 року відстутні підстави для виплати Вам посадового окладу.

Так, в прикінцевих і перехідних положеннях Закону України «Про судоустрій і статус суддів» 2016 року зазначено:

  1. З дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному цим Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку. До припинення діяльності статус, структура, повноваження, порядок роботи, права, обов’язки, гарантії суддів цих судів визначаються Законом України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529; 2015 р., №№ 18-20, ст. 132 із наступними змінами).

у п. 24 далі цього ж Закону:

  1. Розмір посадового окладу судді, крім зазначеного у пункті 23 цього розділу, становить:

    1) з 1 січня 2017 року:

    а) для судді місцевого суду — 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

    б) для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

    в) для судді Верховного Суду — 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

Закон не містить наразі будь-якого розміру посадового окладу для суддів Вищих спеціалізованих судів України. Минулий Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 2010 року втратив чинність.

Це ще один приклад, як Ваші колеги, що потрапили до Верховного суду (без України), поспішаючи отримати велику зарплату не звернули увагу на повністю непідготовлені для практичного застосування процесуальні кодекси та фактично позбавили Вас засобів для існування.

Також, не варто забувати, що з 15 грудня цим суддям вже не рахується суддівський стаж у зв`язку з тим, що вони не здійснюють правосуддя.

Дуже сумно на це все дивитись.

Ростислав Кравець

Адвокат, старший партнер

Адвокатської компанії кравець і партнери

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *