НБУ просить парламент зберегти банківську таємницю

Національний банк пропонує профільному комітету Верховної Ради не підтримувати створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів.

За даними НБУ, створення зазначеного реєстру передбачене урядовим законопроєктом №4135 «Про засади антикорупційної політики на 2020-2024 роки», який Верховна Рада схвалила 5 листопада у першому читанні.

Згідно проєкту закону, доступ до реєстру планується надати правоохоронним і контролюючим органам.

«Національний банк вважає, що пропонований законопроєктом спосіб отримання правоохоронними і контролюючими органами інформації, яка становить банківську таємницю, фактично означатиме нівелювання інституту такої таємниці. Як наслідок, це може призвести до погіршення стану захисту приватної інформації та зниження довіри до банківської системи», — зазначає регулятор.

НБУ нагадує, що підстави та порядок розкриття банківської таємниці на вимогу правоохоронних і контролюючих органів чітко визначені законом «Про банки і банківську діяльність».

НБУ пропонує парламентарям під час доопрацювання законопроєкту до другого читання виключити положення про створення такого реєстру, безпосередній доступ до якого передбачається надати правоохоронним і контролюючим органам.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *