Рада підтримала власників авто на єврономерах

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт яким пропонується новий механізм доступного розмитнення ввезених до 2021 року автомобілів протягом 180 днів.

За відповідний законопроєкт №4643-д у першому читанні проголосували 259 депутатів.

Йдеться про автомобілі, що ввезені фізособами на митну територію України до 31 грудня 2020 року та знаходяться у режимах тимчасового ввезення або транзиту.

При цьому розмитнити можна лише автомобіль однієї категорії на одну особу (один легковий, один вантажний, один причіп). Авто має відповідати екологічним стандартам не менше «Євро2» та не походити з країни-агресора чи з тимчасово окупованих територій.

Документ пропонує протягом 180 днів з моменту набрання ним чинності розмитнювати автомобілі за новою формулою: ставка = базова ставка + Vе + Fе, яка не залежатиме від вартості авто, а лише від віку, об’єму та типу двигуна.

Базова ставка — це ставка податку в євро за один транспортний засіб, яка визначається виходячи з кількості років, які минули з року виготовлення авто, до року визначення ставки податку. ЇЇ розмір коливатиметься у межах 0 – 150 євро.

Vе — ставка податку в євро за 1 автівку, яка визначається множенням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в куб. сантиметрах на коефіцієнт, який становить:

• 0,25 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — для авто з об’ємом двигуна внутрішнього згоряння до 2000 куб. сантиметрів (включно);

• 0,2 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна від 2001 куб. сантиметрів до 3000 куб. сантиметрів (включно);

• 0,25 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна від 3001 куб. сантиметрів до 4000 куб. сантиметрів (включно);

• 0,35 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна від 4001 куб. сантиметрів до 5000 куб. сантиметрів (включно);

• 0,5 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна понад 5000 куб. сантиметрів.

Також у формулі Fе – це ставка податку в євро за 1 транспортний засіб.

Народні депутати 293 голосами також ухвалили за основу пов’язаний законопроєкт №4644-д про внесення змін до Митного кодексу щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України.

Законопроєкт зокрема пропонує знизити штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тис. грн до 8,5 тис. грн. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.

Також пропонується зобов’язати Кабмін ініціювати на міжнародному рівні дистанційне зняття з обліку (реєстрації) автівок у відповідних реєстраційних органах іноземних держав та обмін відповідною інформацією між Україною та іншими країнами.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *