ПАРЄ закликає створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України
«Приголомшена триваючою загарбницькою війною, яку веде Російська Федерація проти України», і «жахаючись повідомлень про звірства проти мирного населення, які нібито вчинили російські війська», Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала всіх членів та Держави-спостерігачі Організації терміново створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал, який повинен отримати мандат на «розслідування та судове переслідування злочину агресії, нібито скоєного політичним і військовим керівництвом Російської Федерації».
Такий трибунал повинен «застосувати визначення злочину агресії», як це встановлено в міжнародному звичаєвому праві. Розташований у Страсбурзі, з огляду на можливу взаємодію з Європейським судом з прав людини, він повинен «мати повноваження видавати міжнародні ордери на арешт і не обмежуватися імунітетом держави чи імунітетом глав держав і урядів та інших державних посадових осіб».
У одноголосно прийнятій резолюції, заснованій на звіті, підготовленому Олександром Почеєм (Польща, EPP/CD), говориться, що Асамблея вражена поширеними повідомленнями про використання зґвалтування та катувань як зброї війни, «обидва з яких визнаються військовими злочинами в міжнародному кримінальному праві».
Присвоєння Президентом Російської Федерації 18 квітня 2022 року почесного звання 64-й мотопіхотній бригаді, яка була розміщена в Бучі на момент повідомлень про звірства, «насилає нищівний сигнал сім’ям загиблих і цинічно заохочує Російські війська продовжувати безкарно вчиняти подібні дії, які можуть бути визнані воєнними злочинами та злочинами проти людства», – наголошується в резолюції.
Тому Асамблея закликала міжнародне співтовариство послати чіткий сигнал про протилежне, «а саме про те, що винуватці військових злочинів і злочинів проти людства, а також можливого геноциду будуть притягнуті до відповідальності». Те саме має стосуватися тих, хто вчинив злочин агресії, а саме політичного та військового керівництва Російської Федерації, відповідальних за розгортання війни, що триває.
Держави-члени та спостерігачі повинні підтримувати та співпрацювати з прокурором Міжнародного кримінального суду, а також використовувати універсальну юрисдикцію для розслідування та переслідування таких злочинів.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!