Щодо діяльності Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню підприємств
Згідно з інформацією Прес-служби Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України на сьогоднішній день проведено два засідання Міжвідомчої комісії.
Згідно з інформацією Прес-служби Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України на сьогоднішній день проведено два засідання Міжвідомчої комісії. Розроблено та затверджено:
– Положення про аналітичну групу Міжвідомчої комісії та її склад;
– Порядок розгляду звернення заявників про правопорушення, які мають ознаки протиправного поглинання або захоплення щодо власності засновників та учасників господарських товариств і власників підприємств;
– Орієнтовний план роботи Міжвідомчої комісії на перше півріччя 2007 року.
Головою Міжвідомчої комісії Азаровим М.Я. за наслідком проведення другого засідання рекомендовано утворити відповідні регіональні робочі групи з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністраціях та адміністраціях міст Києва та Севастополя. Аналітичною групою Міжвідомчої комісії розроблено типове положення „Про регіональну робочу групу з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств”.
На сьогодні наявна інформація щодо утворення зазначених постійно діючих робочих груп при Автономній Республіці Крим, а також при обласних державних адміністраціях Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей. Зазначеними обласними державними адміністраціями визначені відповідальні посадові особи для ведення прийому фізичних та юридичних осіб з питань щодо протиправного поглинання та захоплення підприємств, а також затверджено графік ведення відповідного прийому.
Крім того, з метою організаційного забезпечення оперативного та всебічного виконання рішень Міжвідомчої комісії відповідні робочі групи щодо боротьби із рейдерством утворені також у структурах центральних та регіональних органів державної виконавчої влади, а також Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України.
На проведених засіданнях Міжвідомчої комісії були також розглянуті ситуації, що склалися навколо: ВАТ «НВП «Сатурн», ВАТ «Агрофірма «Провесінь», ЗАТ «УТП «Кіровоград», ВАТ «Київська фабрика технічного паперу», ЗАТ «Дніпропетровський олійноекстракційний завод», ЗАТ «Допсок», ВАТ «Київміськнафтопродукт», АСК «Укррічфлот», ВАТ «Дніпрофарм», ВАТ «Імтокс», ЗАТ «Київспецмонтаж», ЗАТ «Стома», ВАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», АТЗТ «Сумський фарфоровий завод», ВАТ «Смолопереробний завод».
Також, були внесені звернення про дисциплінарну відповідальність до кваліфікаційних комісій суддів Донецької, Харківської, Львівської, Житомирської округів наступних суддів: судді Чугуївського міського суду Харківської області Слурденка О.І.; судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області Афанасьєвського Ю.М.; судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Заборовського В.С.; судді Франківського районного суду міста Львова Мартьянової С.М.; судді Корольовського районного суду м. Житомира Драча Ю.І.; судді господарського суду Харківської області Шведа Е.Ю. Крім того, на сьогодні підготовлені та знаходяться на підписі подання ще по шести суддям судів різних інстанцій та областей. Прізвища зазначених суддів будуть оприлюднені одразу після підписання зазначених подань.
За час роботи Міжвідомчої комісії органами прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України порушено 6 кримінальних справ, досудове слідство на сьогоднішній день триває.
Генеральною прокуратурою України витребувані матеріали щодо відмов у порушені кримінальних справ, а також матеріали з раніше порушених кримінальних справ, слідство з яких на сьогоднішній день триває, з метою проведення відповідної перевірки. Зокрема, органами прокуратури витребувано 19 кримінальних справ, з них 14 Генеральною прокуратурою України.
При цьому органами прокуратури скасовано 7 постанов про відмову у порушенні кримінальних справ, натомість матеріали слідства направлено на додаткову перевірку.
Крім того, Міжвідомчою комісією вже розроблений проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств)”, яким, зокрема, передбачається внесення змін до наступних законодавчих актів: Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний кодекс України, Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Закон України «Про виконавче провадження», Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», Закон України «Про третейські суди». Також розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів)». Зазначеним проектом Закону передбачено внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Після відповідного погодження членами Міжвідомчої комісії зазначений проект Закону буде наданий Кабінету Міністрів України для подальшого внесення на розгляд Верховної Ради України.
Відповідна робота з удосконалення чинного законодавства України з метою унеможливлення рейдерських захоплень підприємств триває в рамках роботи Міжвідомчої комісії на постійній основі.
На сьогоднішній день на опрацюванні аналітичної групи Міжвідомчої комісії перебуває близько 90 заяв та звернень фізичних та юридичних осіб щодо можливого протиправного поглинання підприємств, а також об’єктів приватної власності (будівель, споруд, земельних ділянок тощо).
Для повного та всебічного аналізу наявних на сьогоднішній день заяв та звернень, а також встановлення фактів наявності протиправних дій, аналітичною групою Міжвідомчої комісії проводиться необхідна попередня перевірка. Зазначена перевірка проводиться також з метою виявлення звернень, розгляд яких не відноситься до компетенції Міжвідомчої комісії та має бути проведений відповідними компетентними державними органами, або ж розгляд яких необхідно доручити регіональним робочим групам, створеним при відповідних обласних державних адміністраціях. При цьому Міжвідомчою комісією розглядатимуться конфлікти навколо підприємств, що мають стратегічне значення для економіки країни та її інвестиційного клімату або ж підприємства, конфлікти навколо яких набули значного суспільного резонансу.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!