Сьогодні у комітеті ВР розглянуть виконання антикорупційних рекомендацій GRECO

5 березня у ході засідання Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Верховної Ради України планується розглянути стан виконання органами виконавчої влади антикорупційних рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), наданих нашій державі у 2007 році. 

Як повідомив глава делегації України в GRECO, директор Департаменту законодавства про правосуддя, правоохоронну діяльність та антикорупційну політику Міністерства юстиції України Руслан Рябошапка, обговорення має виявити коло проблем, які стосуються своєчасного виконання нашою державою заходів, спрямованих на виконання рекомендацій GRECO.

Глава делегації України в GRECO наголосив, що строки виконання заходів, передбачені Планом заходів щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні, потребують суттєвого скорочення, оскільки вони повинні бути виконані до 30 вересня 2008 року – часу, коли Україна має звітувати перед GRECO. Крім того, План не охоплює усіх рекомендацій GRECO, а деякі заходи передбачені Планом потребують уточнення

За словами Руслана Рябошапки, на сьогодні Міністерство юстиції вже звернулося до Уряду з ініціативою щодо перегляду плану антикорупційних заходів. За підсумками обговорення у Верховній Раді можливе його додаткове уточнення.

Як повідомлялося, у вересні 2008 року Україна має відзвітувати Групі держав проти корупції (GRECO) про виконання антикорупційних рекомендацій, наданих нашій державі в оціночному звіті GRECO щодо стану корупції в Україні. Звіт GRECO було оприлюднено у листопаді 2007 року та містить 25 рекомендацій та одне застереження, обов’язкове для виконання Україною, як членом GRECO. Зокрема, до вересня 2008 року в Україні мають бути вжиті заході щодо створення національного антикорупційного органу.

Україна приєдналась до Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) 1 січня 2006 року, ратифікувавши Цивільну Конвенцію проти корупції. GRECO утворено Радою Європи з метою покращення можливостей країн – членів групи боротися з корупцією, дотримуватися ухвалених державами рішень, а також вживати відповідних антикорупційних заходів.

Джерело: Прес-служба Мін'юсту 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *