189 українських військових повернулися додому після обміну військовополоненими

189 українських військових повернулися додому після обміну військовополоненими

Під час чергового обміну з неволі вдалося визволити 187 військовополонених та двох цивільних.

“Це військові — захисники ‘Азовсталі’ та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі ‘азовці’, прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-Морських та Збройних Сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі. Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі”, — написав у своєму телеграм-каналі президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Права людини в Україні».

Координаційний штаб з поводження з військовополоненими вже назвав цей обмін одним з найбільших (за кількістю обміняних його перевищує лише обмін 3 січня цього року, коли в Україну повернули 230 осіб). Звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів.

“Крім Маріуполя та острова Зміїного, звільнені захищали Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а нацгвардійці несли службу з охорони Чорнобильської АЕС. Також ми повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині, — наголошують в Коордштабі. — Чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення”.

189 українських військових повернулися додому після обміну військовополоненими 189 українських військових повернулися додому після обміну військовополоненими 189 українських військових повернулися додому після обміну військовополоненими

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Щодо двох звільнених з полону цивільних наразі відомо лише те, що вони були затримані в Маріуполі.

З російської неволі від початку повномасштабного вторгнення вдалося повернути 3956 людей, із них 1358 — цього року. Йдеться як про військових, так і про цивільних. Хоча останні потрапляють на обмін вкрай рідко.

Український Омбудсман Дмитро Лубінець в середині грудня заявив, що в російських тюрмах незаконно утримують понад 16 тисяч цивільних громадян України. Повернути на той момент вдалося лише 168 з них (відсьогодні 170). Україна все ще потребує створення спеціальної процедури для повернення з полону цивільних заручників.

Нагадаємо, в жовтні Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно ухвалила резолюцію “Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні в ув’язненні внаслідок агресії російської федерації проти України”, в якій засудила жахливі умови, в яких перебувають полонені, а також відсутність у РФ бажання комунікувати з міжнародними органами та рідними українців, які перебувають у російських тюрмах.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *