Іржа корупції роз’їдає Україну

Організація Transparency International, яка стежить за рівнем корумпованості у світі, оприлюднила свій щорічний рейтинг – Індекс сприйняття корупції в 2013 році.

У цьогорічному рейтингу Україна пасе задніх (144-е місце – поряд з Нігерією, Папуа-Новою Гвінеєю, Іраном, Камеруном і Центральноафриканською Республікою), набравши навіть на 3 бали менше, ніж минулого року.

Рейтингову таблицю колишніх країн Радянського Союзу завершують Туркменістан і Узбекистан, які поділили 168-е місце, набравши по 17 балів. Згідно з Індексом, Росія опинилася на 127-му місці, набравши 28 балів. Казахстан зайняв 140-е з 26 балами, а Україна 144-е з 25 балами.

Однак, як зазначають автори дослідження, у наступному році Україна ризикує скотитися ще нижче. Основні причини – корумпований протекціонізм і злиття політичних та бізнес-інтересів.

Зокрема Україна стрімко втрачає позиції за показниками сприятливості умов для ведення бізнесу в країні.

Також Україна втратила за показником хабарництва. Як свідчить дослідження, державні установи та чиновники частіше вимагають від бізнесу сплати хабарів.

Зловживання посадовими повноваженнями, таємні угоди і підкуп, як і раніше, завдають руйнівної шкоди діяльності різних співтовариств по всьому світу, зазначає у своєму звіті Transparency International.

Індекс сприйняття корупції оснований на експертних оцінках рівня корупції в державному секторі різних країн.

Transparency International стверджує, що корупція в державному секторі залишається однією з найсерйозніших світових проблем, особливо в таких ділянках як діяльність політичних партій, робота правоохоронних органів і функціонування судових систем.

Нагадаємо, навесні поточного року Україна посіла третє місце у Європі щодо корупції в бізнесі. Тоді, за даними дослідження консалтингової компанії Ernst&Young, 85% українських бізнесменів визнали, що без хабара у країні не обійтися.

Юрій Нужний

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *