У 2009 році законодавство України дослідять на наявність корупційних чинників

У 2009 році, в рамках європейського проекту „Підтримка належного урядування: проект проти корупції в Україні’ (UPAC), планується провести експертні дослідження законодавства України на наявність корупційних чинників.

Як повідомили Антирейду у прес-службі Міністерства юстиції України, про це було заявлено в ході засідання Kepiвнoї групи з реалізації проекту UPAC, що відбулося 21 листопада в Міністерстві юстиції України.

Так, наступного року передбачається провести дослідження щодо відповідності законодавства України Конвенції ООН проти корупції. Планується також системне дослідження законодавства щодо ризиків корупції у державному управлінні та судовій системі, а також дослідження ризиків корупції в системі органів, відповідальних за переслідування кримінальних правопорушень.

Як наголошувалося у ході засідання, метою проекту UPAC є надання допомоги Україні у наближенні та гармонізації її антикорупційної законодавчої бази до європейських та міжнародних стандартів i правових інструментів, зокрема тих, що викладені в Кримінальній та Цивільній конвенціях Ради Європи проти корупції’, a також Конвенції ООН проти корупції.

Як повідомлялося, проект „Підтримка належного урядування: проект проти корупції в Україні’ (UPAC) було започатковано 2006 року Радою Європи та Європейською Комісією. У рамках цього трирічного проекту міжнародної технічної допомоги, що здійснюється Радою Європи у тісному партнерстві з Міністерством юстиції України та з іншими зацікавленими державними установами, передбачається реалізувати заходи, які сприятимуть посиленню доброчесності, запобіганню корупції в українському суспільстві та зменшать корупційні ризики серед державних службовців, в судах, прокуратурі та органах внутрішніх справ.

До складу Kepiвної групи, яка створена в рамках проекту, входять представники Міністерства юстиції, Апарату Ради національної безпеки i оборони, Секретаріату Президента України, Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Вищої ради юстиції, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Рахункової палати тощо.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *