У заводу «Антонов» застрягло близько 167 мільйонів в банку Курченка

Державне підприємство «Антонов» не може забрати з «Брокбізнесбанку» близько 167 мільйонів гривень в обхід ліквідації банку.

Про це йдеться у постанові ВГСУ від 14 квітня.

Згідно з матеріалами справи, «Антонов» обслуговується в «Брокбізнесбанку» із 2010 р. У лютому 2014 р. підприємство зіткнулося із проблемою щодо розпорядження власними грошима: «Антонов» намагався відправити $ 2,4 млн з рахунку в «БББ» на свій же рахунок в «ВТБ Банку» для погашення кредиту. Для здійснення цієї операції «Антонов» направив «БББ» офіційне доручення на перерахування коштів, банк спочатку здійснив операцію, але вже за тиждень повернув невідправлений переказ. Повторне доручення банк проігнорував.

Відтак у червні 2014 р. держпідприємство звернулося до суду з вимогою зобов’язати банк розірвати угоду, закрити поточні рахунки підприємства й перевести залишки на цих рахунках на нові в ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України». Йшлося про 128,32 млн на гривневому рахунку, 7,72 млн на доларовому, також 22,27 млн в російських рублях, 141 тис євро і 275 англійських фунтів стерлінгів, – тобто станом на сьогодні близько 167 мільйонів гривень по курсу НБУ.

Однак наприкінці лютого, тобто після конфлікту з банком і до судового позову, в «БББ» була запроваджена тимчасова адміністрація, а за кілька днів після того, як «Антонов» звернувся до суду – НБУ розпорядився про ліквідацію фінустанови й Фонд гарантування вкладів фізосіб розпочав процедуру. В тому числі було складено перелік вимог кредиторів, в який включили «Антонова».

У суді держпідприємство наголошувало на тому, що банк повинен віддати вклади, оскільки не виконував вимоги «Антонова» ще до введення тимчасової адміністрації.

Однак суди усіх трьох інстанцій держпідприємству відмовили, оскільки задоволення вимог поза межами процедури ліквідації банку не узгоджується з положеннями Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» і порушить в цілому баланс інтересів інших кредиторів банку. Той факт, що банк порушив умови договору про обслуговування ДП до введення адміністрації не спростовує закріпленого законом порядку ліквідації та виплати заборгованостей.

Нагадаємо, до травня 2013 року основними власниками «Брокбізнесбанку» були брати Сергій і Олександр Буряки, однак потім банк був виставлений на продаж й основну частку акцій викупила група компаній «СЄПЕК» Сергія Курченка. При цьому колишні основні власники «Брокбізнесбанку» залишилися серед акціонерів банку. 28 лютого 2014 р. НБУ визнав банк неплатоспроможним, банк передали тимчасовій адміністрації.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *