Нацбанк скасує обмеження з видачі гривневих депозитів з 4 червня

Перед початком травневих свят у Нацбанку відбулась закрита нарада його керівництва із представниками 40 найбільних українських банків.

Одним із питань, яке розглядалось, було щодо стану справ із нормалізацією повернення населенню депозитів у звичайному руслі. Результат цього розгляду для населення оптимістичний: 4 червня НБУ скасує обмеження з видачі гривневих депозитів.

Із валютними вкладами складнощі триватимуть: там заборону не знімуть, а просто піднімуть планку – з нинішнього еквівалента 15 тис. грн на добу до 250 тис. грн. Однак не було сказано, за який проміжок часу, хоча раніше обговорювався дозвіл знімати з валютних рахунків до еквівалента 250 тис. грн на тиждень. З МВФ повне скасування обмеження в 150 тис. грн. на зняття гривневих депозитів уже погоджено.

Зі слів начальника відділу грошово-кредитних відносин управління НБУ у Вінницькій області Олександра Кубовича, на сьогодні загальна сума заборгованості банківських установ перед мешканцями Вінниччини складає 535 млн. грн. Суто депозити складають 6,6 млрд, а 1,3 млрд. – кошти до запитання (ці гроші в межах 150 тис. грн.. можна знімати без проблем).

Найбільшими боржниками-банками перед мешканцями Вінницької області є: Дельта банк – 535 млн. грн., Надра банк – 194 млн. грн., Імекс банк – 146 млн. грн., банк «Київська Русь» – 112 млн. грн.

Також НБУ збирається ініціювати зниження ставки депозитного податку, яка зараз складає 20%. Нацбанк знаходить підтримку в цьому питанні в МВФ, однак запеклий опір проявляє Мінфін у зв’язку з необхідністю коригування доходної частини бюджету.

Є гарні новини для клієнтів Укрексімбанку, де останнім часом була нестабільна ситуація із фінансовими зобов*язаннями: ухвалено домовленість із власниками єврооблігацій, які погодилися продовжити позику на 3 місяці.

Як повідомила голова Нацбанку В. Гонтарєва, 13 травня в Україну має прибути місія Міжнародного валютного фонду, і з нею буде детально опрацьовуватись питання податкових змін і термін їх впровадження.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *