Підтверджуючі документи про надання послуг

Ухвала ВАСУ від 10.03.2015 № К/800/61138/13

ВАСУ визнав право підприємства на віднесення до витрат коштів, сплачених за оренду обладнання. Навіть якщо деякі акти приймання-передачі за цією операцією підписані факсиміле, а надані до перевірки інвойси не мали аутентичного перекладу з іноземної мови.

Тож у контролюючого органу були відсутні підстави для прийняття спірних податкових повідомлень-рішень у зв’язку з тим, що зазначені вище документи не відповідали вимогам законодавства України щодо їх оформлення.

Адже, як було встановлено, питання щодо можливості використання контрагентом підприємства факсиміле підпису технічного директора під час роботи по контракту було погоджено сторонами контракту.

Що ж до інвойса — документа, який виписується продавцем покупцеві при відвантаженні товару в рамках зовнішньоекономічної угоди, то в ньому обов’язково зазначаються такі дані: найменування та адреса продавця і покупця, умови поставки, посилання на зовнішньоекономічний контракт, в межах якого здійснюється поставка, найменування товару і послуг, код ТН ЗЕД, ціна, вартість тощо.

Підтверджуючим документом про надання послуг, а відповідно первинним документом у розумінні законодавчих вимог про документальне забезпечення записів у бухобліку, інвойс може бути лише у разі, якщо він має обов’язкові реквізити, у т. ч. такі, що підтверджують фактичне надання послуг. Проте доказів цього контролюючий орган не надав.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *