Запис у КОРО олівцем не свідчить про неоприбуткування готівки

Ухвала ВАСУ від 05.02.2015 № К/800/20487/13

На думку ВАСУ, чинне законодавство України не передбачає, що наявність запису у Книзі обліку розрахункових операцій олівцем за наявності прибуткового касового ордеру, фіскальних звітних чеків є однозначним підтвердженням факту неоприбуткування коштів.

Виходячи з аналізу законодавства, саме проведення розрахункових операцій через РРО, щоденне друкування фіскальних звітних чеків та їх зберігання у КОРО є свідченням того, що готівкові кошти оприбутковані. Адже їх рух відображено в фіскальній пам’яті РРО, роздруковано та вклеєно відповідний Z-звіт.

Натомість, щоденний запис про рух готівки та суми розрахунків у КОРО — це лише звіт про фактичне надходження готівкових коштів до каси. Відсутність такого запису в КОРО за наявності у ній відповідних розрахункових документів та відображення надходжень цієї готівки у касовій книзі підприємства чи наявність такого запису, зробленого олівцем, а не кульковою ручкою, не свідчить про факт ненадходження грошових коштів до каси, її неоприбуткування, а означає лише порушення порядку ведення КОРО.

Крім того, розбіжностей між даними КОРО та сумами, внесеними в касу підприємства, перевіркою не встановлено. Докази наявності у підприємства умислу ухилитися від оприбуткування готівки при внесенні у КОРО запису олівцем відсутні.

Тому податкове повідомлення-рішення, яким підприємству нараховані штраф за неоприбуткування готівки, суд скасував.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *