НБУ готовий відбити атаку валютних спекулянтів — В.Гонтарєва

Національний банк України готовий відбити будь-яку спекулятивну атаку на валютному ринку, якщо така буде. Про це в інтерв’ю виданню ‘Фокус’ повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва, передає УНН.

‘Ми наростили достатню кількість резервів і маємо весь необхідний інструментарій для відображення таких атак. І я думаю, ринок це добре розуміє’, — зазначила Гонтарева.

За її словами, спекулянтів на міжбанку сьогодні немає. ‘Фіктивне виведення капіталу ми зупинили ще в минулому році. Експортери вже давно не притримують валюту, так як ситуація стабільна і в цьому немає сенсу. Навесні ми встановили для банків денний ліміт на покупку валюти на міжбанку. Вони можуть купити тільки 0,1% від регулятивного капіталу банку. Це обмеження повністю виключає можливість банків спекулювати і грати проти гривні ‘, — повідомила глава НБУ.

На легальному готівковому ринку спекулятивні настрої теж відсутні, тому банки і купують у населення більше валюти, ніж продають. ‘Населення перестало панікувати. Тільки в липні українці продали валюти на $ 135 млн більше, ніж купили. А з початку року чиста купівля валюти банками у населення склала вже $ 933 млн’, резюмувала Гонтарєва.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *