Обнародована концепция законопроекта по конвертации валютных кредитов (документ)

Независимая ассоциация банков Украины (НАБУ) представила на заседании ‘Финансового клуба’ концепцию проекта закона «О реструктуризации обязательств граждан Украины по кредитам в иностранной валюте, полученным на приобретение единственного жилья».

Как сообщила на заседании ‘ФинКлуба’ Елена Коробкова, исполнительный директор НАБУ, данный документ поддержан участниками банковского рынка и является компромиссным с точки зрения интересов заемщиков, банков и государства.

Екатерина Рожкова, директор департамента банковского надзора Национального банка Украины сообщила на заседании ‘ФинКлуба’, что НБУ готов вести переговоры с Международным валютным фондом, чтобы добиться его согласия на законодательное урегулирование проблем валютных ипотечных заемщиков.

Ранее МВФ выступал против вмешательства государственных регуляторов в договорные отношения банков с заемщиками.

КОНЦЕПЦІЯ
проекту закону «Про реструктуризацію зобов’язань громадин України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла»

Концепція законопроекту:

1. Позичальники, на яких поширюється лія Закону:

— позичальники, які мають зобов’язання за валютним іпотечним кредитом на придбання єдиного житла.

2. Кредит, який може бути реструктуризований на підставі Закону:

— на 01.01.2015 року не перевищує 2,5 млн. грн.;

-наданий на придбання єдиного, або єдиного соціального житла (квартира до 60 кв.м. або будинок до 120 кв.м.), або придбання земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва житлового будинку, який є або стане у майбутньому єдиним житлом позичальника,

— станом на 01.01.2014 року відсутня прострочена заборгованість або ця заборгованість погашена до дати реструктуризації;

— станом на 01.07.2015р. існувала непогашена прострочена заборгованість тривалістю більше ніж 30 (тридцять) днів.

3. Механізм реструктуризації:

Заміна валюти зобов’язань по курсу НБУ на дату реструктуризації + прощення частини боргу:

— позичальникам з єдиним житлом — не менше 25%;

— позичальникам з єдиним соціальним житлом (квартири — 60кв.м., будинки 120 кв.м) — не менше 50%;

— інвалідам 1 групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним та сім’ям з дитиною-інвалідом 1 групи, з єдиним житлом — не менше 50%;

— інвалідам 1 групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним; сім’ям з дитиною-інвалідом 1 групи, з єдиним соціальним житлом — не менше 70%;

— учасникам АТО, які під час АТО отримали інвалідність 1 групи з єдиним житлом — не менше 80%, з єдиним соціальним житлом — 100%;

— спадкоємцям учасників АТО, які загинули в АТО — 100%.

3. % ставка

Зафіксована на 3 роки у розмірі не більшому, ніж зазначеному в договорі про надання кредиту в іноземній валюті на момент його видачі, далі — на рівні українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб у гривні (для депозитів на 12 місяців) + 3 %.

4. Додаткові інструменти:

З метою зменшення навантаження боргових зобов’язань на позичальника банк має право здійснити реструктуризацію кредиту із застосовуванням додаткових фінансових інструментів:

— заміна валюти зобов’язань за кредитом по курсу, нижчому, ніж офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений НБУ на дату проведення реструктуризації;

— встановлення по кредиту відсоткової ставки на рівні нижчому, ніж передбачено Законом;

— зміна форми погашення та ін.

За кредитами фізичних осіб в іноземній валюті, які не відповідають вимогам цього Закону, банк має право пропонувати позичальнику здійснення реструктуризації на підставі власних програм.

5. Штрафні санкції.

Штрафні санкції, які виникли через неналежне виконання позичальником своїх зобов’язань з 01.01.2014 року, визнаються банком безнадійними та підлягають списанню (прощенню).

6. Мораторій

Мораторій втрачає чинність через б місяців після набрання законом чинності (позичальники мають 3 місяці для подання заяв до банків (крім позичальників-учасників АТО, на яких обмеження строку подання заяви не поширюється. Банки зобов’язані забезпечити реструктуризацію протягом З місяців на умовах, визначених законом).

koncept nabukoncept nabu1

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *