НБУ реалізовуватиме на електронних торгах майно, набуте у власність за кредитами рефінансування

Національний банк переходить на електроні торги майном, що було набуто у власність у рахунок погашення боргу за наданими банкам кредитами рефінансування.

Про це йдеться у відповідному Положенні, затвердженому постановою Правління Національного банку.

‘Національний банк кредитує банки під заставу рухомого та нерухомого майна. Якщо банк не може виконати свої зобов’язання за наданим кредитом, у тому числі з причини визнання його неплатоспроможним, то Національний банк має право звернути стягнення на заставлене майно в рахунок погашення заборгованості за наданим кредитом, і в подальшому самостійно реалізувати таке майно’, — пояснив директор Департаменту управління ризиками Ігор Будник.

За його словами, у більшості випадків заставлене майно неплатоспроможних банків реалізується Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (якщо заставодавцем був банк) або Державною виконавчою службою (якщо майно передавалося в заставу третіми особами). Якщо майно з якихось причин не було реалізовано Фондом гарантування вкладів фізичних осіб або Державною виконавчою службою, то воно переходить на баланс Національного банку.

Основним нововведенням нового положення є запровадження електронних торгів.

‘Електронні торги дадуть змогу спростити реалізацію майна, збільшити конкуренцію як серед організаторів торгів, так і серед покупців та максимізувати вартість реалізації майна. Це черговий крок для посилення прозорості діяльності Національного банку’, — зазначив Ігор Будник. – Крім того, ми плануємо публікувати всі об’єкти, набуті у власність Національним банком за кредитами рефінансування’.

Згідно з повідомленням електронні торги є пріоритетним способом реалізації майна. Організатор торгів обирається Національним банком шляхом проведення відкритого конкурсу із дотриманням вимог законодавства України про здійснення державних закупівель.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *