Голови верховних судів Європи погодили принципи незалежності суддів

Якщо закон передбачає оцінювання професійної діяльності суддів, таке оцінювання має відбуватися з дотриманням принципу незалежності судової влади.

Оцінювання суддів може виявляти питання, у яких їм слід удосконалюватися, та визначати претендентів на підвищення по службі. Однак, оцінювання не може слугувати приводом для звільнення судді з посади.

Таке положення містить Декларація щодо принципів незалежності судової влади, яку 14 жовтня в Хорватії прийнято Конференцією голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи. Проект декларації складено на основі дискусій та обговорень на минулорічній конференції у м. Тбілісі (Грузія).

Учасники щорічної Конференції, заснованої у Празі 2011 року, основну увагу зосереджують на зміцненні верховенства права у всьому світі. Особливу увагу вони приділили постаті судді, зокрема, учасники заходу були одностайними в тому, що процес добору, призначення та підвищення суддів має бути прозорим, а звільнення судді повинно відбуватися під контролем судової влади.

На думку учасників конференції, для забезпечення незалежності судової влади необхідне й достатнє фінансування та забезпечення відповідних умов праці. Наприклад, голова ВС Азербайджану повідомив, що бюджетні видатки його країни на судову систему збільшилися у 20 разів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *