Банк Коломойського має нові проблеми

НБУ вважає, що Приватбанк потребує докапіталізації на 8 млрд. гривень.

У цьому зізнався безпосередньо голова правління Приватбанку Олександр Дубілет, пише газета ‘Експрес’. ‘За результатами діагностичного дослідження НБУ дав припис доформувати резерв за кредитами юридичних осіб на 7 млрд. 115 млн. грн., за кредитами фізичних осіб — на 884,6 млн. грн.

Це означає, що за підсумками проведеного стрес-тесту банк потребує докапіталізації на суму 8 млрд. грн.’ Втім, керівник банку зауважив, що не згоден з цією оцінкою і проводить консультації з НБУ з цього питання. Додало олії у вогонь нещодавнє інтерв’ю очільниці НБУ пані Гонтаревої. На запитання: ‘Чи може Нацбанк все ж дозволити впасти найбільшому банку країни, якщо той перестане виконувати вимоги НБУ?’ — вона відповіла: ‘Це станеться з будь-яким банком, який не буде виконувати наші вимоги’. Проблеми у найбільшого банку країни з’явилися не сьогодні і не вчора.

У червні Приватбанк попросив кредиторів про реструктуризацію 200 млн. доларів, яку ті схвалили у вересні. Неможливість виплатити вчасно за боргами в банку пояснювали потребою в докапіталізації. Пікантності ситуації додає те, що одним із найбільших власників Приватбанку є мільярдер Ігор Коломойський, який активно конфліктує з Петром Порошенком.

І деякі експрети не відкидають, що банк може впасти під тягарем політичних інтриг. — Якби Приватбанк не був найбільшим банком в Україні, його б вже давно поховали, — вважає керівник консалтингової компанії ‘William Invest Expert’ Віктор Медвідь. — Приватбанк, за наданим НБУ рефінансуванням, лідер серед комерційних установ. Навесні заборгованість Приватбанку перед НБУ за кредитами рефінансування становила 27,1 млрд. грн.

Проблема в тому, що більшу частину реальних грошей, активів, як стверджується, виведено на підприємства Коломойського, який є основним акціонером банку. НБУ неефективно стежить за рухом наданих коштів. Думаю, що є дуже висока ймовірність банкрутства Приватбанку. Екс-губернатор Дніпропетровської області вже має досвід того, як банкрутити великі підприємства.

Він це зробив, власне, з ‘Аеросвітом’, який набрав 7 млрд. кредитів. Але акціонери виберуть для цього найкращий час, коли одержать по-максимуму рефінансування. Сценарій може бути подібний до сценарію банкрутства ‘Дельта Банку’, який був четвертий за розміром активів. — Проблеми у Приватбанку не постали раптово, — додає юрист Ростислав Кравець.

— Просто тепер НБУ звернув на них увагу і фактично намагається змусити акціонера докапіталізувати фінустанову. Цей банк — найбільший комерційний банк України (на 1 липня за розміром активів він із 248 млрд. гривень посідав перше місце серед 127 діючих банків). Також Приватбанком залучено найбільше коштів фізичних осіб — 26% усього обсягу вкладів фізичних осіб у банківській системі. Тому в разі проблем з цим банком буде дуже важко втримати економіку країни.

— Але можливість банкрутства Приватбанку відкидати не можна. Якщо таке, не дай Боже, станеться, то що? Р. Кравець: — Так, банкрутство цілком можливе. Насамперед це пов’язано з недотриманням нормативів НБУ та порушенням банківського законодавства. Також можна припустити , що доволі скоро кількість невиконаних судових рішень щодо цього банку буде дуже великою, що в подальшому також може призвести до банкрутства. У разі банкрутства цього банку державі, найімовірніше, доведеться його націоналізувати та розтермінувати виконання зобов’язань перед вкладниками та клієнтами цього банку.

В. Медвідь: — Але, з другого боку, краще раз вивести цей банк з ринку, ніж вкладати у нього десятки мільярдів бюджетних грошей. До речі, ще один дзвіночок недовіри НБУ до Приватбанку з’явився цими днями. Фонд гарантування вкладів фізосіб вирішив, що виплати клієнтам ‘Дельта Банку’ тепер будуть проводити тільки три державні банки — Приватбанк втратив це право. Зрештою, це правильно. Адже державні гроші повинні йти через державні банки. Але спрогнозувати долю цього банку непросто, бо вона вирішуватиметься суто на політичному рівні.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *