Дії платника при втраті документів, що є предметом перевірки

ДФС нагадала порядок відновлення платниками податків втрачених документів, що є предметом перевірки, у т. ч. правові норми, на яких грунтується вимога про надання документів щодо взаємовідносин із контрагентами за межами 1095-денного строку їх зберігання.

Зазначена позиція викладена у листі ДФС від 20.11.2015 № 24797/6/99-99-22-04-02-15.

При втраті, пошкодженні, достроковому знищенні відповідних документів платник зобов’язаний:

у 5-денний строк із дня такої події письмово повідомити контролюючі органи: за місцем обліку і той, що здійснював митне оформлення відповідної митної декларації;

відновити втрачені документи протягом 90 к. дн. із дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

У разі пропажі/знищення первинних документів, облікових реєстрів і звітів керівник підприємства ще письмово повідомляє про це правоохоронні органи і наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі/знищення. Для участі в роботі комісії запрошують представників слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляють актом, затвердженим керівником підприємства, копію якого в 10-денний строк надсилають органу ДФС.

ДФС також зауважила, що у випадках, визначених пунктом 102.2 Податкового кодексу України, і без дотримання строку давності в 1095 днів для зберігання документів може бути нараховане грошове зобов’язання або розпочате провадження зі стягнення податку.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *