Хто та як контролюватиме збереження арештованих активів суб’єктів господарювання

Закон України від 10.11.2015 № 772-VIII

Визначено статус і межі повноважень Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі — Нацагенство). Під активами розуміють кошти, майно, майнові та інші права, на які може бути накладено арешт або які конфісковані за рішенням суду у кримінальному провадженні.

Для виявлення та розшуку таких активів Нацагенство має право отримувати, обробляти й обмінюватися інформацією про фізосіб та юросіб у рамках міжнародних договорів і законодавства України.

Управління арештованими активами Нацагенство здійснюватиме винятково для запобігання втраті цих активів, без шкоди госпдіяльності, шляхом:

— прийняття активів на збереження, якщо за рішенням суду вони не можуть лишатися у користуванні підозрюваного, іншого володільця майна;

— контролю за збереженням активів, їх економічної вартості і за додержанням власником/володільцем активів, іншими юридичними, фізичними особами відповідних обмежень чи заборон, установлених ухвалою слідчого судді або суду.

Власник, законний володілець арештованого майна, інші фізичні та юридичні особи зобов’язані співпрацювати з Нацагентством, надавати на його запити необхідну інформацію, документи/їх копії щодо арештованих активів.

Невиконання законних вимог працівників Нацагентства каратимуться штрафом від 4250 до 6800 грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *