Система електронного адміністрування ПДВ функціонує по-новому

Постанова КМУ від 30.12.2015 № 1177

Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 № 569, вже приведено у відповідність до чинних змін норм Податкового кодексу України із 01.01.2016.

Насамперед зміни пов’язані з розподілом ПДВ спецрежимниками. У 2016 році в розпорядженні сільгопвиробників залишається не вся сума ПДВ, як було раніше, а лише частина, яка залежить від виду продукції, що постачається. А саме:

— 85% — до держбюджету, 15% — залишається у розпорядженні сільгоспвиробника при постачанні зернових та технічних культур;

— 20% — до держбюджету, 80% — залишається у розпорядженні сільгоспвиробника при постачанні великої рогатої худоби та молока;

— 50% — до державного бюджету, 50% — залишається у розпорядженні сільгоспвиробника при постачанні іншої сільгосппродукції.

Новий Порядок забезпечує можливість реалізувати механізм часткової сплати ПДВ сільгосппідприємствами — суб’єктами спеціального режиму оподаткування залежно від виду сільгосппродукції. Для цього їм відкривають три додаткових електронних рахунки.

Також врегульовано питання електронного адміністрування ПДВ для платників, які застосовують касовий метод податкового обліку.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *