Лагун вивів гроші з Омега банк і Дельта банку на свої компанії, — ЗМІ

Частину кредитів Омега Банку, що належить Миколі Лагуну, перед його ліквідацією перепродали пов’язаним з ним компаніям.

Про це говориться в розслідуванні “Шосте почуття банкіра Лагуна”, яке журналісти провели “Радіо Свобода”.

За даними розслідування, Омега Банк незадовго до визнання його проблемним продав за 5 млн грн права вимоги за кредитами 76 компаній на суму 1,3 млрд грн. фірмі “Іпотека кредит”. Загальна балансова вартість заставного майна за кредитами оцінювалася в 3,6 млрд грн. Власником “Іпотеки кредит” значиться кіпрська компанія Trumerg Holdings Limited, засновниками якої до 2014 року були акціонер банку Микола Лагун і його сестра Антоніна.

Крім того, журналістам вдалося з’ясувати, що куплений кредитний портфель “Іпотека кредит” перепродала ще однієї пов’язаної з Лагуном компанії – “Скай кепітал менеджмент”. Її співзасновником до 2014 року також була Антоніна Лагун. Крім того, компанія зареєстрована в приміщенні Дельта Банку і раніше називалася “Дельта капітал”.

За даними радіо “Свобода”, “Іпотека кредит” і “Скай кепітал менеджмент” придбали кредитні портфелі не тільки Омега Банку, а й збанкрутілого “Дельта банку” на суму понад 400 млн грн. Незважаючи на це, в рамках справи Дельта Банку (знаходиться в стадії ліквідації з жовтня 2015 року) правоохоронці з подачі Миколи Лагуна намагаються довести, що колишній перший заступник голови правління банку Віталій Масюра нібито без відома решти менеджменту, акціонерів і НБУ вивів на рахунки сторонніх компаній більше 1,2 млрд грн.

У будинку дружини Масюри Анни, де також проживають троє його неповнолітніх дітей, було проведено кілька обшуків. Крім того, було накладено арешт не тільки на майно Анни Масюри, але і її родичів, які не мають ніякого відношення до “Дельта банку”. Частина вкладників вважають такі дії правоохоронців спробою знайти крайніх, в той час як реальні винуватці банкрутства банку залишаться безкарними.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *