Бувшому голові НБУ обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Слідчий суддя печерського суду м. Києва обрав відносно бувшого Голови НБУ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду м. Києва від 01 березня 2016 року, що розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Бувшому голові Національного банка підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України у кримінальному провадженні №42015000000001955.

На час вказаних злочинів головою НБУ був Соркін Ігор В`ячеславович.

В узвалі зокрема зазначено, що голова Національного банку України ОСОБА_3, у період з квітня 2013 року по лютий 2014 року, спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_4 та іншими особами приймав участь у вчиненні у складі злочинної організації наступних тяжких та особливо тяжких злочинів, а саме:

– незаконного заволодіння, за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовим становищем коштами Національного банку України в особливо великих розмірах на загальну суму 787 396 148,99 грн., які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк», за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України;

– незаконного заволодіння, за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовим становищем коштами ПАТ «Аграрний фонд» в особливо великих розмірах на загальну суму 2 069 194 000 грн. при укладенні АТ «Брокбізнесбанк» удаваних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ПАТ «Аграрний фонд» та договорів прямого репо з Національним банком України, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Голова Національного банку України ОСОБА_3, діючи умисно, протиправно, виконуючи свою роль у злочинному плані, для досягнення спільної злочинної мети – заволодіння коштами НБУ в сумі 800 млн.грн., перебуваючи у приміщенні НБУ за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 9, переслідуючи на меті заволодіння державними коштами, за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ «Реал Банк», Національного банку України та УНБУ в Харківській області, достовірно знаючи про наявність порушень Положення НБУ № 327 та Технічного порядку про надання стабілізаційних кредитів, усвідомлюючи про штучно занижену ліквідність ПАТ «Реал Банк», подання завідомо неправдивої інформації та неповного пакету документів на отримання банком стабілізаційного кредиту, зловживаючи своїм службовим становищем, у порушення вимог п.п. 1.8, 3.4 Положення НБУ № 327 та п.п. 3.1, 3.3, 3.4 Технічного порядку НБУ, за відсутності позитивного висновку УНБУ в Харківській області про прийнятність та достатність запропонованого банком забезпечення, без проведення засідання Правління НБУ, на якому мало б розглядатись питання про надання стабілізаційного кредиту і без заслуховування доповідей голови правління ПАТ «Реал Банк», керівника Департаменту пруденційного нагляду та керівника УНБУ в Харківській області, безпідставно прийняв рішення про розгляд постанови Правління НБУ про надання стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал Банк» в робочому порядку та забезпечив шляхом надання відповідних незаконних вказівок підлеглим працівникам погодження і підписання проекту вказаної постанови Правління НБУ від 07.11.2013 № 448/БТ членами Правління у робочому порядку без проведення засідання та особисто підписав вказану постанову про надання ПАТ «Реал Банк» стабілізаційного кредиту на суму 800 млн.грн.

У подальшому, голова правління ПАТ «Реал банк» ОСОБА_4, за попередньою змовою з головою Національного банку України ОСОБА_3 та іншими невстановленими співучасниками вчинення злочину, переслідуючи на меті незаконне заволодіння коштами Національного банку України в особливо великих розмірах злочинною організацією під загальним керівництвом ОСОБА_5, у період з 11 по 18 листопада 2013 року забезпечив шляхом надання вказівок підлеглим працівникам вчинення службовими особами ПАТ «Реал банк» низки фінансових операції з коштами стабілізаційного кредиту на суму 800 млн.грн. по рахункам підконтрольних ОСОБА_5 товариств з ознаками фіктивності та їх легалізацію шляхом зняття частини коштів готівкою, конвертування іншої частини коштів у долари США та виведення валюти за межі України на користь підконтрольних власнику банку ОСОБА_5 нерезидентів – «Prosperity Developments S.A.» (Республіка Панама), «Swiss Pro Capital Limited» (Республіка Кіпр).

Крім того, Голова Національного банку України ОСОБА_3 надав у лютому 2014року незаконні вказівки та розпорядження першому заступнику Голови Національного банку України ОСОБА_10 організувати видачу ПАТ «Розрахунковий центр» додаткових грошових лімітів АТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 2 069 194 000 грн. для забезпечення придбання банком ОВДП у ПАТ «Аграрний фонд», погодити та підписати з АТ «Брокбізнесбанк» договори прямого репо з Державними облігаціями України на загальну суму 2 млрд. грн., забезпечити перерахування вказаних грошових коштів на рахунки АТ «Брокбізнесбанк», забезпечити здійснення розрахунків у нічний час шляхом незаконного продовження роботи технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України та вжити заходів щодо усунення перешкод при здійсненні вказаних операцій протягом операційного дня 12.02.2014.

Таким чином, Голова Національного банку України ОСОБА_3 за попередньою змовою з першим заступником Голови Національного банку України ОСОБА_10, членом Наглядової ради АТ «Брокбізнесбанк» ОСОБА_6, головою Правління ПАТ «Аграрний фонд» ОСОБА_11, головою Правління АТ «Брокбізнесбанк» ОСОБА_7, головою Наглядової ради АТ «Брокбізнесбанк» ОСОБА_8, під контролем ОСОБА_5 та іншими невстановленими співучасниками вчинення злочину, матеріали розслідування щодо яких знаходяться в інших кримінальних провадженнях, 13.02.2014 вчинив заволодіння шляхом зловживання службовим становищем коштами ПАТ «Аграрний фонд» у сумі 2 069 194 000 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *