А. Матіос повідомив обставини викрадення та загибелі Ю. Грабовського

Вранці 24 березня завдяки напруженій роботі слідчих військової прокуратури разом із працівниками управління Служби безпеки України в Одеській області затримано другу особу із причетних до зникнення адвоката Ю. Грабовського.

Про це у п’ятницю, 25 березня, під час брифінгу повідомив заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор А. Матіос.

А. Матіос зазначив, що в процесі проведення інтенсивних слідчих та оперативно-технічних заходів були отримані визнавальні покази особи, затриманої в Одеській області, про місце та обставини вбивства Ю. Грабовського.

Головний військовий прокурор додав, що після проведення процесуального закріплення отриманої інформації підозрюваного група представників «Альфи», слідчих військової прокуратури та оперативних працівників СБУ під його керівництвом і за вказівкою Генерального прокурора України В. Шокіна виїхала на територію Київської області з метою пошуку місця вбивства і захоронення адвоката Ю. Грабовського.

А. Матіос повідомив, що тіло загиблого було знайдене на території колишнього колгоспного парку на відстані 27 км від м. Жашкова. Наразі продовжується огляд місця події та проведення відповідних слідчих дій за участі судово-медичних та інших експертів.

«Попередньо можу сказати, що адвоката було вбито насильницьким шляхом зі здійсненням пострілу з вогнепальної зброї», — зазначив Головний військовий прокурор.

Також він додав, що злочинцями спеціально здійснювалось створення видимості виїзду захисника російських спецназівців за межі України до Єгипту, з подальшою неможливістю його повернення до України внаслідок переслідування і погроз, що не відповідає дійсності.

Головний військовий прокурор підтвердив, що один з виконавців і організаторів злочину мав підроблені документи правоохоронних органів України і фальшивий паспорт громадянина України.

Він також поінформував, що обом затриманим повідомлено про підозру у вчиненні нападу, з метою заволодіння майном (розбій), вчинений за попередньою змовою групою осіб за ч. 4 ст. 187 КК України та вчиненні умисного вбивства, поєднане із викраденням людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів за ч. 2 ст.115 КК Українита ч. 3 ст. 146 КК України.

За скоєння вказаних злочинів Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *