Бундестаг визнав масові убивства вірмен у 1915-1918 роках геноцидом

Незважаючи на протести Туреччини, Бундестаг схвалив резолюцію про визнання геноцидом масового знищення вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни.

Депутати німецького Бундестагу у четвер, 2 червня, ухвалили резолюцію, у якій названі геноцидом масові вигнання та вбивства вірмен в Османській імперії у період 1915-1918 років.

До цього у Бундестазі найкривавішу трагедію вірменського народу обговорювали лише один раз — у квітні 2015 року в рамках меморіальних заходів, присвячених знищенню вірмен в Османській імперії. Саме тоді фракція Зелених представила проект резолюції, у якій запропонувала Бундестагу кваліфікувати ці трагічні події як геноцид. Голова Бундестагу Норберт Ламмерт та президент ФРН Йоахім Ґаук тоді назвали знищення вірмен геноцидом, що викликало протестні реакції в Анкарі.

Бундестаг мав розглянути проект резолюції ще у лютому 2016 року, проте ухвалення документу вирішили відкласти, щоб уникнути погіршення відносин з Туреччиною та зриву підписання угоди між Євросоюзом та Анкарою про реадмісію нелегальних мігрантів.

Прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим 2 червня закликав німецьких депутатів відхилити резолюцію, назвавши голосування ‘справжньою перевіркою дружби’ між країнами.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *