Бывший чиновник НБУ, обвинявший заемщиков в недобросовестности, обанкротил свой банк

Відповідно до вимог статті 76 Закону України ‘Про банки і банківську діяльність’ 17 червня 2016 року Правління Національного банку України прийняло рішення № 73 ‘Про віднесення Публічного акціонерного товариства Комерційний банк ‘Євробанк’ до категорії неплатоспроможних’.

18 травня 2016 року Національний банк погодив громадянину Казахстану Болату Назарбаєву пряме одноосібне набуття істотної участі у ПАТ ‘Євробанк’ у розмірі 50% його статутного капіталу. Однак, через місяць з того моменту, за наявною у регулятора інформацією, акції банку Болату Назарбаєву у власність так і не передані.

Натомість, куратор ПАТ КБ ‘Євробанк’ виявив факти здійснення банком операцій з ‘дроблення’ депозитів – переведення коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. Водночас через втрату ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 76 Закону України ‘Про банки і банківську діяльність’ Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі виявлення фактів здійснення банком (після віднесення його до категорії проблемного) операцій, внаслідок яких зобов’язання перед фізичними особами в межах гарантованої суми відшкодування збільшуються за рахунок зменшення зобов’язань перед юридичними особами.

Національний банк України наголошує, що 98% (8 тис. осіб) усіх вкладників ПАТ КБ ‘Євробанк’ отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна сума відшкодування станом на 15 червня 2016 року складала приблизно 217 млн. грн.

Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року є Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%).

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *