Суд: компанії Пінчука мають погасити 1,3 млрд грн боргу перед "Альфа-Банком"

31 травня та 06 червня Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив два позови «Альфа-банку» щодо стягнення 1,2 млрд грн. з ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» (позичальник) та двох його поручителів – ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» і ТОВ «Інтерпайп Україна» — за договором про відкриття кредитної лінії №16-МВ/12 від 30.03.2012 (кінцевий бенефіціар трьох компаній – Віктор Пінчук).

Альфа-банк також подавав заяви про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти відповідачів в межах суми заявлених позовних вимог. Проте суд відмовив у задоволенні відповідних клопотань.

Крім того, цей же суд 07 червня задовольнив позов «Альфа-банку» до ТОВ «Інтерпайп Україна» (позичальник) і ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» (поручитель) щодо солідарного стягнення 123 млн грн. заборгованості за договором про відкриття кредитної лінії № 154-МВ/13 від 20.12.2013.

У цьому випадку суд теж відмовив позивачу в задоволенні заяви щодо забезпечення позову (щоправда, у цьому випадку йшлося не про грошові кошти, а нерухоме майно, причому – все нерухоме майно боржників).

Довідково:

За даними компанії ‘Інтерпайп’ (кінцевий бенефіціар — В. Пінчук), за підсумками 2015 року обсяги її виробництва (реалізації) трубної і колісної продукції знизилися на 29% щодо 2014 року і склали 600 тис. т. Трубної продукції було реалізовано 507 тис. т., колісної — 93 тис. т. Частка експорту склала 80%.

Структура продажів трубної продукції в 2015 році істотно змінилася в порівнянні з 2014 роком. Основними ринками стали європейський (22%), близькосхідний (17%), ринок СНД (20%) і України (21%). Традиційний в минулому ринок РФ спожив лише 10% вироблених труб (в 2014 — 27%), американський — 10% (в 2014 — 15%). Як зазначали в компанії, зниження обсягів реалізації трубної продукції відбулося під впливом негативних зовнішніх чинників: різкого падіння продажів труб на ринку РФ; скорочення попиту на трубну продукцію в США внаслідок низьких цін на нафту і зменшення видобутку нафти; дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку України.

У колісному бізнесі практично вдвічі зросла частка європейських поставок, яка склала за підсумками 2015 року 31% (2014 року — 18%). Розпочаті в позаторік поставки на ринок США склали 8% в структурі продажів коліс. Російський ринок втратив своє домінувальне становище, хоча й залишився істотним з часткою 35% (2014 року — 48%). Український ринок спожив 17% вироблених коліс (в 2014 — 27%). На продажі колісної продукції поряд з дефіцитом металобрухту негативний вплив мала фактична зупинка вагонобудівній галузі України, а також відсутність коштів на модернізацію вагонного парку в «Укрзалізниці», констатували в компанії.

Наприкінці жовтня агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) ‘Інтерпайп’ на рівні ‘RD’ (обмежений дефолт), який був знижений до вказаного рівня після допущеного дефолту по платежах. Як зазначали в агентстві, процентні виплати за боргом більше не здійснюються. Компанія продовжує переговори з групою кредиторів про реструктуризацію боргів. Згідно з графіком переговорів, Interpipe Limited мала зробити офіційну пропозицію банкам і власникам облігацій до кінця 2015 року. Фахівці Fitch очікували, що виручка Interpipe Limited за підсумками 2015 року складе 700-800 млн. дол, а EBITDA — 60-75 млн дол. «Інтерпайп» допустив дефолт, зокрема, по євробондам обсягом випуску 200 млн дол. та з погашенням у лютому 2017 року.

У січні поточного року повідомлялося, що Віктор Пінчук з одного боку та Ігор Коломойський з Геннадієм Боголюбовим з іншого домовилися про врегулювання ділової суперечки без розгляду її у Високому суді Лондона. За даними джерел ‘Української правди’, Коломойський погодився виплатити Пінчуку 500 мільйонів доларів у розстрочку.

Пінчук звинувачував Коломойського та Боголюбова в порушенні контракту під час приватизації Криворізького залізорудного комбінату і, за даними BBC, вимагав відшкодування у розмірі двох мільярдів фунтів збитків та 90 млн фунтів його первинних інвестицій у підприємство.

У жовтні 2015 року також стало відомо, що Коломойський і Пінчук уклали мирову угоду у рамках ще одного свого спору – щодо феросплавного бізнесу. За неофіційними даним, Коломойський та Боголюбов мають виплатити Пінчуку чи то 500 млн дол., чи то 250 млн дол.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.