До кінця року Україна втратить ще 20 банків

Повальне закриття українських банків викликане накопиченням великої кількості макроекономічних ризиків в банківській системі України.

Фінансовий аналітик Віталій Шапран спрогнозував закриття ще низки українських банків. На його думку, до кінця 2016 року з ринку підіть від 10 до 20 фінансових установ. Це ті банки, які демонструють негативний чистий відсотковий дохід, тобто їхні відсоткові доходи за кредитами менші за їхні виплати відсотків за депозитами. На думку аналітика, це ті банки, у яких немає підтримки від акціонерів, і саме такі фінустанови Шапран вважає першими на виліт.

За ними послідують банки, які не повертають депозити, затримуючи поверненя та сперечаючись з великим компаніями-вкладниками.

Від того, що фінансові установи закриваються, не виграє ніхто, адже через втрату банків падає кредитна підтримка економіки. Але закриття ще ряду українських банків очікувано, прогнозовано і з цим навряд чи щось можна вдіяти, вважає експерт.

На думку аналітика, щоб відновити економіку, потрібно пом’якшувати монетарну політику і йти в тому напрямку, в якому зараз рухається Нацбанк – знижувати облікову ставку, але більш агресивними методами. Експерт вважає, що Національний банк хоч і рухається в правильному напрямку, але робить це дуже повільно.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *