НБУ судиться за 108 млн грн з "Мілкіленд-Україна" Юркевича як поручителем УПБ

Господарський суд м. Києва розглядає позов НБУ до дочірнього підприємства «Мілкіленд-Україна» про стягнення заборгованості на 108,3 млн грн.

Позовні вимоги НБУ обґрунтовуються тим, що вказане підприємство виступало поручителем «Українського професійного банку» (УПБ, він на ліквідації) по кредиту НБУ для УПБ, наданому в березні 2014 року.

При цьому дочірнє підприємство «Мілкіленд-Україна» подало зустрічний позов про визнання поруки припиненою.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром дочірнього підприємства «Мілкіленд-Україна» є Анатолій Юркевич та його матір Ольга Юркевич.

Довідково

Збиток молочної групи «Мілкіленд» (має активи не лише в Україні, а й Польщі та Росії) за 1-е півріччя склав 15,1 млн євро, що на 37% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Виручка скоротилася на 24% до 74 млн євро. Чистий збиток групи в 2015 році склав 73,3 млн євро. Група «Мілкіленд» розраховувала завершити переговорити про реструктуризацію синдикованого кредиту на 58,58 млн дол. у 1-му півріччі-2016.

За даними НБУ, в березні 2014 року він надав «Українському професійно банку» кредити для збереження ліквідності на суму 120 млн грн. За даними Фонду гарантування, станом на 01 вересня 2016 року вкладники УПБ отримали компенсації в межах гарантійної суми на 631,6 млн грн (98,1% запланованих виплат).

УПБ був визнаний неплатоспроможним 28 травня 2015 року – тобто на наступний день після порушення кримінального провадження. В офіційному повідомленні НБУ вказувалося, зокрема, що фінустанова не виконувала свої зобов’язання за міжбанківськими кредитами. 28 серпня 2015 року НБУ відправив УПБ на ліквідацію.

За даними НБУ, на 17 березня 2015 року основним контролером УПБ через ТОВ «Український фінансово-інвестиційний альянс» був Євген Балушка. За неофіційними ж даними, вплив на цей банк мав у т.ч. Анатолій Юркевич.

Як писав Finbalance, відповідно до ухвали Дніпровського райсуду м. Києва від 26 серпня, слідчі Дніпровського управління поліції м. Києва здійснюють досудове слідство по кримінальному провадженню №12016100040005285 від 13.04.2016, яке було розпочате за заявою ліквідатора УПБ.

З документу випливає, що УПБ в березні 2014 року уклав кредитний договір з НБУ (про залучення рефінансування), забезпеченням по якому виступали майнові права по кільком кредитним договорам банку з його позичальниками. Під них в іпотеку для УПБ були передані в заставу земельні ділянки, реальна площа яких (за даними слідчих) виявилася в десятки разів меншою від задекларованої. Це при тому, що ТОВ «Бейкер Тіллі Україна ЕК» підтвердило неправдиві (знову ж таки, за даними слідчих) відомості.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *