Поліція: банк "Cтарокиївський" дрібнив депозити і незаконно видав 10 млн своєму акціонеру

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 19 вересня, в провадженні столичної поліції перебувають матеріали досудового розслідування №12014000000000367, відкритого за фактом зловживання службовими особами банку «Старокиївський» (наразі – на ліквідації) своїми повноваженнями за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу («Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми»).

Цитата з ухвали суду:

«З метою гарантування виплати деяким вкладникам банку (а саме фізичним особам) грошових коштів, які були останніми розміщені на депозитних та поточних рахунках банку, та суми яких суттєво перевищують гарантовані 200 тис грн. до відшкодування, службові особи, керівники та власники ПАТ «Старокиївський Банк» організували, розробили та втілили злочинну схему, що полягала в наступному.

Так, службовими особами банку було документально оформлено велику кількість депозитних вкладів та нібито поповнень поточних рахунків на підставних фізичних осіб, відповідно до яких останні нібито внесли на рахунки банку кошти, в сумі, яка не перевищує гарантовані до відшкодування Фондом 200 тис. гривень.

Одночасно, службовими особами банку було документально оформлено нібито видачу грошових коштів з депозитних та поточних рахунків вкладникам банку (а саме фізичним особам), суми яких суттєво перевищують гарантовані Фондом 200 тис. грн. до відшкодування.

При цьому документальні операції щодо нібито внесення коштів на рахунки здійснювались на ту ж загальну суму по одному банківському дню, що й нібито зняття коштів з рахунків, хоча фактично здійснення операцій з внесення та видачі коштів не відбувалось.

Внаслідок цих дій, фізичні особи, на ім`я яких документально, без внесення грошових коштів було оформлено депозитні вклади та нібито внесені кошти на поточні рахунки, безпідставно пред`являють вимоги щодо повернення депозитних коштів та нарахованих відсотків за вкладами.

Таким чином, в дійсності ніякі грошові кошти до каси банку не вносились та не знімались з неї, а фактично відбулось підроблення касових документів та депозитних договорів з метою відображення операцій по електронних базах платежів банку», — йдеться в документі.

У ньому ще уточнюється, що представник ПАТ «Старокиївський банк» у кримінальному провадженні заявив цивільний позов на суму завданої майнової шкоди «на загальну суму 9 954 863 921 грн». Щоправда, швидше за все, вказана сума — це, принаймні, частково описка, адже за даними Фонду гарантування, на 01 жовтня вкладникам банку «Старокиївський» у межах гарантійної суми було виплачено 172,6 млн грн, або 98,3% запланованих виплат; на момент же введення тимчасової адміністрації в 2014 році обсяг активів фінустанови складав 415,2 млн грн.

Ще такий епізод.

В ухвалі Печерського райсуду м. Києва ще від 04.11.2014 щодо цього ж кримінального провадження зазначалося, що за даними слідства, службові особи банку, всупереч обмеженням постанови НБУ від 12.05.2014 №276/БТ (про віднесення банку до категорії проблемних) видали кошти через касу одному з власників банку в сумі 10 млн грн та його дружині на 1,48 млн грн (на підставі договорів про поточні рахунки від 2010-2011 рр.).

«При цьому факт оформлення відповідних касових документів не відбувся, а була задіяна аналогічна злочинна схема, в ході якої було документально оформлено велику кількість депозитних договорів на підставних осіб та організовано формальне зняття грошових коштів з депозитних рахунків на ту ж загальну суму по одному банківському дню, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків банку, які в 250 і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян», — йшлося в ухвалі суду.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *