У яких банків найбільші валютні заробітки, а в яких – збитки

Згідно зі статистикою НБУ, за підсумками трьох кварталів серед діючих банків найбільший негативний «торговий результат» був у Приватбанку (-2,58 млрд грн) та Промінвестбанку (-2,34 млрд грн), а найбільший позитивний – в Укрексімбанку (3,63 млрд грн) та Ощадбанку (2,14 млрд грн).

Основні чинники формування вказаного торгового результату — не лише «результат від операцій з іноземною валютою» [що включає в т.ч. безпосередні торгівлю валютою] та «результат від переоцінки іноземної валюти», але й «результат від операцій з фінансовими інструментів, що обліковуються за справедливою вартістю з визнанням результату переоцінки через прибутки або збитки» (див. нижче таблицю).

В останньому випадку може йтися в т.ч. про переоцінку валютних та/або індексованих ОВДП (облігації внутрішньої держпозики) на фоні ослаблення гривні, що фактично стає (принаймні, частково) компенсатором негативного впливу девальвації по статті «результат від переоцінки іноземної валюти».

Довідково. На 01 січня офіційний курс НБУ був 24,00 грн/дол; на 01 жовтня – 25,91 грн/дол.

Згідно зі звітністю Укрексімбанку, на 30.09.2016 в його портфелі інвестиційні цінні папери, які оцінюються за справедливою вартістю з відображенням переоцінки через прибутки або збитки, представлені ОВДП, ‘основну суму яких буде проіндексовано з урахуванням збільшення між середнім міжбанківським обмінним курсом гривні до долара США за місяць, що передує місяцю випуску, та середнім обмінним курсом гривні до долара США за місяць, що передує місяцю настання строку погашення’. ‘Банк вирішив не відокремлювати вбудований похідний фінансовий інструмент і оцінити інструмент повністю за його справедливою вартістю з відображенням переоцінки через прибутки або збитки’, — йдеться в документі.

У свою чергу, наприклад, Приватбанк серед іншого звітує про негативний результат за три квартали на 2,08 млрд грн по статті «прибутки мінус збитки від вбудованих похідних фінансових інструментів». Також наводить дані, що «вбудовані похідні фінансові активи» на кінець вересня становили 21,9 млрд грн. Раніше прес-служба Приватбанку згадувала про отримання комісії по «кредитам, що укладені в гривні з фіксованою процентною ставкою з умовою отримання додаткової компенсації у разі зниження вартості нацвалюти по відношенню до іноземної». «Таким чином банк компенсує збитки у разі знецінення гривні по відношенню до іноземної валюти», — констатували в Приваті. Тобто по факту йдеться про кредити, індексовані на курс.

P.S. За підсумками всіх фінансових операцій Приватбанк за три квартали задекларував прибуток 592 млн грн, Ощадбанк – 411 млн грн; Укрексімбанк – збиток 410 млн грн, а Промінвестбанк – 4,1 млрд грн.

valuta torgi banki ua2016

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *