Рожкова підтвердила автентичність "прослушки" її розмов щодо Платинум Банку

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова в офіційному коментарі підтвердила автентичність оприлюднених в Інтернеті аудіозаписів її телефонних розмов щодо ‘Платинум Банку’:

Сьогодні в ЗМІ було викладено низку моїх телефонних розмов з менеджментом та акціонерами Платінум Банку.

Доводжу до відома ЗМІ, що я перебуваю у постійному діалозі з акціонерами та менеджментом усіх 100 українських банків – від найбільшого банку («Приват») і до найменшого («Гефест»). Адже перемовини заступника Голови НБУ, який відповідає за пруденційний нагляд, з акціонерами та менеджментом банків – це звичайний робочий процес. Особливо в період діагностики та оздоровлення банківської системи.

Нагадаю, що Національний банк України проводить реформу банківського сектору. З початку 2014 року 82 банки визнано неплатоспроможними, і вони залишили ринок. Частина банків перебуває у статусі «проблемних». З ними у мене взагалі відбувається щоденний діалог та моніторинг їх діяльності.

Так, з 2014 року регулятору разом з акціонерами фінустанов вдалося вивести з «проблемності» 10 банків. З акціонерами та менеджментом цих банків особисто я провела десятки зустрічей, сотні телефонних розмов, зв’язку по Skype та переписок в електронній пошті. Ці переговори не були марними — зараз ці банки продовжують працювати на ринку в нормальному режимі.

Я готова розповісти слідчим Національного антикорупційного бюро України або інших правоохоронних органів про кожну розмову, яка у мене відбувалася з акціонерами та менеджментом банків.

Разом із тим хочу звернутися до правоохоронних органів з проханням перевірити, хто і на яких підставах прослуховує мої телефонні розмови та потім розголошує їх. Адже подібні провокації можуть негативно вплинути на стан того чи іншого банку, а зрештою і банківської системи в цілому‘.

В оприлюднених в Інтернеті аудіофайлах жінка з голосом, схожим на голос К. Рожкової, радить своєму співрозмовнику, голос якого схожий на голос Дмитра Зінкова (міноритарний акціонер Платинум Банку, нещодавно був главою його наглядової ради), як, зокрема, Платинум Банк міг би заощадити на платежах для НБУ по кредитам рефінансування. Співбесідники також обговорюють питання:

— зняття статусу проблемного з ‘Платинум Банку’;

— нестачі прозорих джерел походження коштів, які власник ‘Платинум Банку’ міг би внести в статутний капітал (через що виникає небажаний варіант внеску у вигляді ‘фінансової допомоги акціонера’);

— низьких ставок по інсайдерським кредитам у портфелі ‘Платинум Банку’;

— оформлення застав по кредитам рефінансування;

— фінансовий стан Фінбанку (який нечужий для Платинум Банку);

— внесення змін до нормативної бази НБУ (зокрема, в частині, що стосується вимог до банків, які мають статус ощадного, тобто в яких понад 50% пасивів — кошти населення) тощо.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *