АТ "Артем-Банк" віднесено до категорії неплатоспроможних

Відповідно до вимог статті 76 Закону України ‘Про банки і банківську діяльність’ 15 листопада 2016 року Правління Національного банку України прийняло рішення № 416-рш/БТ ‘Про віднесення Публічного акціонерного товариства ‘Артем-Банк’ до категорії неплатоспроможних’.

Кредитний портфель банку складав 385 млн. грн. Проблеми з обслуговуванням кредитів (кредитний портфель на 80% був непрацюючим) призвели до втрати ліквідності АТ ‘Артем-Банк’ з початку листопада 2016 року. Це спричинило невиконання банком своїх зобов’язань перед клієнтами. Зокрема, НБУ встановлено невиконання банком протягом п’яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами. Станом на 8 листопада 2016 року загальна сума невиконаних АТ ‘Артем-Банк’ операцій клієнтів перевищила 20.2 млн. грн. (5.3% від його зобов’язань).

Крім того, внаслідок доформування на 01.10.2016 року відповідного резерву, капітал банку набув від’ємного значення (на 25.10.2016 року – ‘-‘ 185.2 млн. грн.). Це, у свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції.

Розроблена АТ ‘Артем-Банк’ програма капіталізації не мала інформації, яка б підтверджувала можливість реалізації запланованих заходів у встановлені строки. Зокрема, були відсутні гарантійні листи від акціонерів (інвесторів) щодо забезпечення капіталізації.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України ‘Про банки і банківську діяльність’ Національний банк зобов’язаний: прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі невиконання банком протягом п’яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

За даними НБУ, 94% (2 411 осіб) усіх вкладників АТ ‘Артем-Банк’ отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування станом на 8 листопада 2016 року складала 177.2 млн. грн. 

Кінцевими власниками АТ ‘Артем-Банк’ є ТОВ ‘Парадигма’ (Україна) – 91.53% (кінцевим бенефіціаром якого є Борис Лемпер, громадянин Ізраїлю), Олександр Качура – 7.08%, ДАХК ‘АРТЕМ’ – 0.83%.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *