НБУ знайшов нових винуватців у девальвації гривні

Курс гривні до іноземних валют на готівковому валютному ринку часто залежить від попиту так званої сірої економіки, заявив заступник голови НБУ Олег Чурій в ефірі EspresoTV.

За його словами, на сьогодні підвищений попит на готівковому валютному ринку сформували в основному дрібні і середні підприємства, що працюють в агросекторі, які, як правило, восени-взимку скуповують валюту за рахунок виручки від продажу врожаю за готівку, а навесні і влітку, коли йде посівна компанія, продають готівковий долар, таким чином знижуючи його вартість.

«Ми бачимо цю тенденцію кілька років поспіль. На жаль, це питання не до Національного банку, а до правоохоронних органів та податкової, – зазначив Чурій. – На сьогодні Національний банк безпосередньо не впливає на курс гривні, тому що курс гривні – це по суті ціна грошей, яка коливається залежно від попиту і пропозиції, як і на будь-який інший товар».

Він пояснив, що для згладжування коливань курсу регулятор використовує валютні інтервенції, як це було на валютному аукціоні 16 листопада, під час якого регулятор продав банкам 33,6 млн дол. ‘Причини цих коливань були політичними. Ми не бачили жодних економічних підстав для такого зростання курсу долара, тому ми вирішили згладити коливання, і, як ми бачимо, курс дещо стабілізувався», – сказав Чурій.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *