Суд арештував нацбанківські рахунки "Фортуна-Банку", який не чужий Пашинському

27 грудня Подільський райсуд м. Києва – в рамках розгляду цивільного позову фізособи до «Фортуна-Банку» про стягнення коштів – задовольнив клопотання позивача й наклав арешт на все рухоме та нерухоме майно «Фортуна-Банку» в межах суми позовних вимог (3,15 млн грн); коррахунок «Фортуна-Банку» №32008199001 в Головному управлінні НБУ по м. Києву і Київській області в межах суми позовних вимог (3,15 млн грн); рахунок «Фортуна-Банку» в гривнях №32004103501026 в НБУ в межах суми позовних вимог (3,15 млн грн).

Суд ухвалив таке рішення з огляду на те, невжиття заходів забезпечення позову може в подальшому утруднити або зробити неможливим виконання рішення в разі задоволення позову.

‘Ухвала підлягає негайному виконанню, подача апеляційної скарги не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали’, — йдеться в документі.

Довідково

Згідно зі звітністю «Фортуна-Банку», за підсумками січня-вересня 2016 року він зафіксував збиток 91,7 млн грн (за аналогічний період минулого року – 100 млн грн). Чистий процентний дохід – 97,7 млн грн; витрати на формування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банках – 159 млн грн.

Кредитний портфель «Фортуни» за 9 місяців-2016 скоротився до 2,28 млрд грн (з 2,92 млрд грн на початок року), обсяг коштів клієнтів – до 1,43 млрд грн (з 1,99 млрд грн на початок року); власний капітал зріс до 573,8 млн грн (з 559,1 млн грн), передусім, через збільшення статутного капіталу до 465 млн грн (з 365 млн грн на початок року).

За даними банку, на кінець вересня його значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента було 40,42% (вимога НБУ – не більше 25%), тоді як на кінець вересня-2015 — 31,46%. 

Значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами становило 378,45% (вимога НБУ – не більше 25%), тоді як на кінець вересня-2015 було 407,68%.

При цьому на кінець ІІІ кварталу «Фортуна» наводить значення нормативу поточної ліквідності на рівні… 0 (вимога НБУ – не менше 40%). Про такий же показник банк звітував за підсумками ІІ кварталу поточного року, тоді як, наприклад, на кінець ІІІ кварталу-2015 наводився показник 98,27%.

За офіційними даними НБУ, бенефіціаром банку «Фортуна» є Мотрона Тищенко. Разом з тим, неофіційно фінустанова вважається підконтрольною бізнесмену Сергію Тищенку – власнику групи «Фактор», другу впливового наразі нардепа Сергія Пашинського (до слова, 10 січня він йде на допит у прокуратуру щодо інциденту з використанням вогнепальної зброї, який стався 31 грудня на Київщині).

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *