«Нафтогаз» відвалив американським юристам $6 мільйонів на тяжби з Росією за втрачений Крим

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 11 січня уклало угоду з міжнародною юридичною компанією «Covington & Burling LLP» про юридичні послуги на $6,31 млн., або 171,51 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо вона пов’язана із захистом державних інтересів.

Covington- -Burling-LLP-300x196

До кінця року фірма представлятиме замовника в арбітражі перед трибуналом, створеним відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року («ДІУ Україна-Росія»). Йдеться про спір, пов’язаний із втратою або неможливістю використання «Нафтогазом» майна та неотриманням ним доходів на території Криму.

Нагадаємо, минулий договір з американцями підписали торік у січні – після того, як Печерський суд за позовом Генпрокуратури наклав арешт на бурові установки «Петро Годованець» і «Незалежність». Вони були втрачені разом із Кримом, і українська влада майже два роки не докладала зусиль для їх повернення, поки росіяни не відбуксирували вишки подалі від України.

За нинішньою угодою, найдорожче коштують послуги партнерів фірми – $671-744 за годину. Окремо сплачуються витрати на відрядження і технічні витрати, в тому числі на кур’єрські, поштові, фотокопіювальні та перекладацькі послуги, візи, телефонні переговори, послуги законодавчих баз тощо. Однак цей прайсі не оприлюднено.

До 2009 року старшим партнером «Covington & Burling LLP» був Ерік Холдер, який згодом став генпрокурором США і займав цю посаду до квітня 2015 року.

Міністерство закордонних справ України у 2015-2016 роках уклало з фірмою три угоди щодо захисту від Росії на загальну суму $5,01 млн.

У 2012 році ця фірма допомогла семи іспанським фондам-інвесторам «ЮКОСу» стягнути з Росії втрачені ними $2 млн, але торік це рішення скасував апеляційний суд.

Крім того, у 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли компанії аудит справ по закупівлі автомобілів «Опель» у якості швидкої допомоги та використання грошей по Кіотському протоколу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *