Власний капітал Приватбанку впав у 2,5 разів, а збитки склали близько 136 млрд. грн.

За даними НБУ, на 01.01.2017 власний капітал Приватбанку становив 12,7 млрд грн, що на 17,6 млрд грн, або на 58,2% менше, ніж було на 01.10.2016.

Основна причина цього – отримані банком збитки в IV кварталі 2016 року на 135,9 млрд грн внаслідок формування резервів під кредитний портфель (насамперед, під позики, видані банком для структур екс-акціонерів).

Ці «резервні» витрати Приватбанку (на 144,4 млрд грн) були більшими, аніж груднева докапіталізація за рахунок примусової конвертації в «статутник» 29,4 млрд грн вкладів пов’язаних осіб і зобов’язань перед професійними інвесторами та внеску на 107 млрд грн за рахунок держоблігацій (поки що цей внесок не зареєстрований).

Нагадаємо, глава правління Приватбанку Олександр Шлапак не виключав, що Приватбанку може знадобитися додаткова докапіталізація за рахунок банку за результатами стрес-тесту.

Загалом на 01 січня в кредитному портфелі Приватбанку були незарезервовані 19,2% кредитів юрособам та 59,3% кредитів фізособам.

Заступник глави НБУ Олег Чурій прогнозував, що докапіталізація Мінфіном Приватбанку ще на 9 млрд грн (в рамках передбаченого нараді Кабміном ліміту на 116 млрд грн) – ‘питання часу’.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *