Юрособи припиняють співпрацю з Альфа-Банком, відток склав майже 1 млрд грн вкладів

Відповідно до звітності «Альфа-Банку», за підсумками січня-березня 2017 року він задекларував прибуток 6,9 млн грн, тоді як 2016 рік він завершив зі збитком 4,1 млрд грн, 2015 рік – зі збитком 2,7 млрд грн, 2014 рік – 2,2 млрд грн.

Витрати банку на формував резервів під знецінення кредитів у І кварталі склали 377 млн грн (торік у цей період – 1,3 млрд грн), чистий процентний дохід – 654 млн грн (у І кварталі-2016 – 249 млн грн). 

Кредитний портфель «Альфа-Банку» у січні-березні збільшився на 3,1% (+0,8 млрд грн) до 26,4 млрд грн. Це відбулося в основному за рахунок кредитування населення, аграріїв, підприємств чорної металургії (обсяг же виданих позик, зокрема, для електроенергетики зменшився).

Депозитний портфель в І кварталі скоротився на 2,9% (-0,9 млрд грн) – до 30,6 млрд грн. При цьому обсяг вкладів фізособам збільшився на 0,3% (+54 млн грн), а обсяг коштів юросіб зменшився на 6,9% (-942 млн грн). Про динаміку вкладів у 2016 році див. тут (таблиці).

У контексті ризику розбіжності між строками погашення активів і зобов’язань у часовому горизонті до кінця 2017 року на суму понад 5 млрд грн (див. нижче таблицю) «Альфа-Банк» у звітності зауважує, що «Казначейство забезпечує наявність адекватного портфелю ліквідних активів, які в основному складаються з короткострокових депозитів в банках та інших міжбанківських інструментів, для підтримки ліквідності у цілому по банку».

Щодо капіталу. У січні-2017 був зареєстрований торішній внесок у «статутник» «Альфа-Банку» на 4,7 млрд грн, у результаті чого він зріс до 12,2 млрд грн. Власний капітал банку на кінець березня – 3,32 млрд грн, показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу був 8,97%.

«Ми очікуємо, що на передбачений для першої двадцятки банків необхідний мінімум у 7% до кінця року ми вийдемо без проблем. «Альфа-Банк» вже достроково завершив всі планові заходи зі збільшення капіталу, додаткові внески до статутного фонду не плануються, капіталізація відбуватиметься за рахунок прибуткової діяльності банку», — констатували раніше в «Альфа-Банку» в коментарі для Finbalance.

На фоні загострення політичної ситуації довкола банків з російським держкапіталом та заявлених їхніми акціонерами планів щодо продажу українських «дочок», в «Альфа-Груп» заявляли, що не мають намірів йти з українського ринку. При цьому «Альфа-Банк» в офіційній заяві наголошував, що не вважає себе росбанком, а також називав Крим та ОРДЛО окупованими територіями. Щоправда, після розголосу в російських ЗМІ з цього приводу, акціонери банку зробили ще одну заяву, в якій назвали коментар банку «необережним».

Як повідомлялося, згідно з даними сайту російського «Альфа-Банку», в основних акціонерів цього банку — Михайла Фрідмана і Германа Хана – російське громадянство і проживають вони у Москві. На сайті ж НБУ в даних щодо структури власності «Альфа-Банку» (Україна) констатується, що М. Фрідман та Г. Хан – громадяни Ізраїлю, а проживають у Лондоні. Такі ж дані наводяться на сайті НБУ в структурі власності Укрсоцбанку. Зауважимо, що законодавство РФ дозволяє громадянам цієї країни мати також громадянство інших країн.

Нещодавно новий генеральний менеджер «Альфа-Банку» Іван Світек заявив, що на злиття «Альфа-Банку» та «Укрсоцбанку» знадобиться півтора-два роки.

За даними НБУ, сукупний обсяг активів «Альфа-Банку» та «Укрсоцбанку» на 01.01.2017 становив 80,8 млрд грн. Це четвертий показник у банківській системі після трьох держбанків – Приватбанку (220 млрд грн), Ощадбанку (210 млрд грн), Укрексімбанку (160 млрд грн). У лютому НБУ визначив три системно важливі банки, і це вказані три держбанки України.

alfabank ua dep1

alfabank ua kred

alfabank ua likvid

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *