"Таскомбанк" збільшив видачу кредитів пов`язаним з банкам особам

«Таскомбанк» (його власник – Сергій Тігіпко) за підсумками І кварталу 2017 року задекларував прибуток 3,9 млн грн (у І кварталі-2016 – 368 тис грн). При витратах на формування резервів під знецінення кредитів на рівні 46,3 млн грн та зростанні кредитного портфелю на 0,7 млрд грн (+12,7%) рівень резервування кредитного портфелю лишився на тому ж рівні, що й на початку року – 6,3%.

Нагадаємо, за даними НБУ, за підсумками 2016 року «Таскомбанк» задекларував прибуток 5,8 млн грн. При цьому на кінець 2016 року його кредитний портфель юросіб (5,7 млрд грн) покривався резервами лише на 6,2%. Це один з найнижчих показників серед ТОП-банків.Трактувати це можна двояко: або банк недоформовує резерви (що в т.ч. дозволяє декларувати прибутки), або ж його позичальникам вдається сумлінно виконувати абсолютну більшість боргових зобов’язань, що саме по собі є не зовсім типовим на фоні ситуації в українській економіці та банківській системі останніх років.

За підсумками 2016 року «Таскомбанк» піднявся з 30-го на 22-е місце в банківській системі за обсягом активів (8,1 млрд грн): гривневі активи зросли в 2,6 разів, а валютні – на 46,4%. Крім того, торік С. Тігіпко придбав ще «Універсал Банк», активи якого на 01.01.2017 становили 5,1 млрд грн (26-е місце в банківській системі). Таким чином, сумарні активи ‘Універсал Банку’ і ‘Таскомбанку’ (13,2 млрд грн) дозволили б об`єднаній фінустанові на вказану дату посісти 18-е місце в системі, потіснивши з відповідної позиції ‘Прокредит Банк’ (активи якого становили 12,1 млрд грн).

Як писав Finbalance, в аудиторському висновку BDO до звітності «Таскомбанку» за 2015 рік зверталася увага, що хоча на 31.12.2015 норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9) в «Таскомбанку» був 19,62% (при нормативі не більше 25%), під час перевірки операцій з пов’язаними особами «було встановлено 28 контрагентів, які мали певні ознаки пов’язаності <…>, але без достатніх доказів для підтвердження або спростування їхньої пов’язаності з банком за професійним судженням аудиторів». «У разі визнання банком чи Національним банком частини таких осіб пов’язаними з банком, значення нормативу потрібно буде переглянути. За виключенням цього питання ризик операцій з пов’язаними особами є помірним», йшлося в звіті.

Згідно зі звітністю «Таскомбанку» за І квартал-2017, цей банк кредитує в т.ч. галузі, в яких має бізнес-інтереси С. Тігіпко (до слова, наразі він вважається одним з основних кандидатів на посаду глави НБУ). Йдеться, зокрему, про фінансову діяльність, агросектор, будівництво, добувну промисловість тощо. Водночас за даними банку, на кінець березня обсяг кредитів, виданих ним пов’язаним особам становив 652 млн грн, або 9,9% кредитного портфелю, тоді як на початок року – 371 млн грн, або 6,3% кредитного портфелю. Водночас обсяг вкладів пов`язаних осіб у банку на кінець березня становив майже 1,4 млрд грн (див. нижче таблиці).

tascom otrasli

tascom insaid

tascom depo

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.