НБУ працює над можливістю випускати електронні гривні на базі технології, що стоїть в основі біткоінів

Національний банк України розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій, повідомляє прес-служба НБУ.

«У рамках заходів проекту Cashless еconomy аналізуються можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної і гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання в сфері безготівкового обороту коштів в Україні» – сказав представник прес-служби.

За словами представника прес-служби, НБУ вже працює над можливістю створення такого програмно технологічного рішення. Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальним транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого.

На першому етапі вивчається можливість пілотного впровадження прототипу платформи та інноваційного платіжного інструменту.

Пілотний проект планується провести на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. Після реалізації пілотного проекту та оцінки його результатів НБУ прийме рішення про подальші дії щодо повномасштабного розгортання платформи і наступних етапів.

Ланцюжок блоків транзакцій (англ. Blockchain, від block — блок, chain — ланцюг) — розподілена база даних, яка підтримує постійно зростаючий перелік записів, т.зв. блоки, захищена від підробки та переробки. Кожен блок містить часову мітку та посилання на попередній блок геш дерева. Така розподілена база даних закладена в основу криптовалюти «Біткойн» (вона була описана у 2008 і реалізована в 2009 році), де слугує бухгалтерською книгою для всіх операцій. Таку базу називають Блокчейн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *