76 країн світу підтримали конвенцію про боротьбу з фошорами

Представники 76 країн світу офіційно підтримали або підписали інноваційну багатосторонню конвенцію, яка здійснить низку заходів з метою поновлення існуючої мережі двосторонніх податкових угод і скорочення можливостей для ухилення від сплати податків транснаціональними підприємствами.

Як зазначає прес-служба Організації економічного співробітництва і розвитку, церемонія підписання Багатосторонньої конвенції про виконання заходів із запобігання зловживанню податковим законодавством для запобігання BEPS (Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent BEPS) відбулася під час щорічного Тижня ОЕСР.

Нова конвенція має на меті  зміцнити положення для вирішення договірних спорів, зокрема, шляхом обов’язкового  арбітражу, тим самим зменшивши подвійне оподаткування і збільшивши податкову визначеність.

Проект надає урядам можливість закрити прогалини в міжнародних правилах, які дозволяють корпоративному прибутку штучно переміститися в низьке або безподаткове середовище, де компанії практично не мають економічної активності. Втрати в доходах від зловживань оцінюються в 100-240 млрд доларів на рік або еквівалент 4-10% від загальних доходів від корпоративного прибуткового податку.

Майже 100 країн і юрисдикцій на сьогодні працюють для реалізації заходів BEPS в своєму внутрішньому законодавстві і двосторонніх податкових угодах. Величезна кількість двосторонніх договорів робить оновлення мережі договорів на двосторонній основі обтяжливим і трудомістким. Вищезазначена конвенція дозволить одноразово змінити масу договорів.

Перші зміни двосторонніх податкових угод мають набути чинності на початку 2018 року.

Підписання конвенції, зі слів експертів, позбавляє від необхідності внести зміни до 3 тисяч двосторонніх угод про уникнення подвійного оподаткування.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *