Що робити підприємствам, які через кібератаку не встигли вчасно виконати зобов’язання

Підприємці, які постраждали від хакерських атак вірусу Petya A., мають засвідчити форс-мажорні обставини обставин (обставин непереборної сили), звернувшись до Департаменту Кіберполіції Національної поліції України.

Як повідомляє прес-служб Торгово-промислової палати України, у разі отримання довідки або витягу про відкриття кримінального провадження від кіберполіції про засвідчення форс-мажорних обставин.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, ТПП просить Кіберполіцію надавати офіційне підтвердження термінів (дат початку та закінчення) здійснення хакерської атаки на  мережі органів влади та корпоративні. Крім того, кіберполіцію ТПП просить надавати роз’яснення, що є юридичною підставою, яка підтверджує здійснення хакерської атаки на мережі суб’єктів господарювання.

‘У зв’язку із несанкціонованим втручання в роботу комп’ютерних мереж (кібератакою) цілої низки підприємств та організацій України ми маємо дві проблеми. Перша – неможливість своєчасного виконання підприємцями зобов’язань перед бюджетом – у строк відзвітувати перед ДФС і зробити відповідні податкові платежі. Друга проблема – неможливість своєчасно виконати свої зобов’язання за договорами (контрактами). Деякі великі компанії через атаку вірусу навіть не можуть повноцінно зібрати інформацію про те, які зобов’язання за контрактами вони не можуть виконати’, — зазначив віце-президент ТПП Михайло Непран.

Раніше в Міністерстві фінансів заявило про намір прийняти рішення, яким звільнятимуться від штрафів підприємства, що не встигли вчасно подати до Державної фіскальної служби податкову накладну.

Мінфін вже підготував проект змін до Податкового кодексу, яким можна було б звільнити платників від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були видані з 1 по 15 червня, та які зареєструються до 15 липня.

‘Ми розуміємо, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника в цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає норми, які б звільняли платника від відповідальності в такому випадку’, — пояснили в Мінфіні. 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *