ВРП знизила кількість суддів у місцевих та апеляційних судах України

На засіданні 27 липня 2017 року Вища рада правосуддя прийняла рішення про погодження визначення кількості суддів в місцевих та апеляційних судах України відповідно до пропозиції Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В. від 22 червня 2017 року № 8-6593/17.

Зауважимо, що кількість суддів у суді визначає Державна судова адміністрація України за погодженням із Вищою радою правосуддя з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, визначених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів (відповідно до частини шостої статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Як наголосила під час засідання доповідач – член Вищої ради правосуддя Наталя Волковицька, надіслана пропозиція Державної судової адміністрації України обґрунтована звітом «Дослідження для судової системи України: визначення коефіцієнтів навантаження на суддів», який здійснено Державною судовою адміністрацією України за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та схвалено рішенням Ради суддів України від 12 червня 2014 року № 37. У звіті описано методологію дослідження, його часові межі, етапи та проміжні результати. Із застосуванням відповідних коефіцієнтів до зведених результатів визначено остаточні часові показники тривалості розгляду середньостатистичних справ кожного типу.

Також проведено дослідження щодо оцінки витрат часу на розгляд справ різних категорій серед суддів місцевих спеціалізованих та апеляційних судів, методика якого передбачала опитування суддів місцевих спеціалізованих та апеляційних судів, а також аналіз даних автоматизованої системи документообігу суду.

За результатами досліджень складено звіт щодо визначення коефіцієнтів навантаження на суддів та складності справ спеціалізованих судів та судів апеляційної інстанції, підтверджений науковим експертним висновком Інституту економіко-правових досліджень Національної академії наук України. Відповідно до Положення про порядок планування видатків судів на основі очікуваного результату, рекомендованого рішенням Ради суддів України від 16 вересня 2016 року № 61 та затвердженого Головою Державної судової адміністрації України, модельна справа – це судова справа з умовним строком її розгляду протягом 8-годинного робочого дня.

Щорічно на основі вибіркових статистичних досліджень за звітний рік визначається середньостатистична тривалість роботи суддів. Результативний показник для планування на основі результату видатків споживання на 2017 рік «Модельне навантаження на суддю» становить 183 модельні справи на 1 суддю на рік. Шляхом ділення запланованої кількості вирішених модельних справ на показник «Модельне навантаження на суддю» визначається оптимальна (нормативна, модельна) кількість суддів для кожного суду.

Як було наголошено під час засідання, оскільки при визначенні кількості суддів ДСА України виходила з розрахунків оптимальної (нормативної, модельної) кількості суддів для кожного суду, враховуючи наявну фактичну чисельність, запропонована кількість суддів дасть можливість врегулювати судове навантаження та не призведе до скорочення посад працюючих суддів.

«У пропозиціях ДСА України передбачено, що оптимальна (нормативна, модельна) кількість суддів у суді за будь-яких умов не може бути меншою за 3 штатні одиниці, а суддівська винагорода суддям буде нараховуватись і виплачуватись у межах видатків на оплату праці, визначених Державним бюджетом України на 2017 рік. Загалом підлягає скороченню 732 посади», – зауважила Наталя Волковицька.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *