Адвокат не имеет права представлять в суде своего работодателя

Адвокат не имеет права представлять интересы своего работодателя в суде. Такое разъяснение обнародовала Государственная фискальная служба.

Адвокатской деятельностью определяется независимая профессиональная деятельность адвоката по осуществлению защиты, представительства и предоставления других видов правовой помощи клиенту.

Согласно Налоговому кодексу, независимая профессиональная деятельность – это деятельность адвокатов, при условии, что такой адвокат не является работником в рамках такой независимой профессиональной деятельности.

Как отмечается в разъяснении, адвокат может быть наемным работником в юридического или физического лица-предпринимателя, но на должности, которая не предусматривает осуществления адвокатской деятельности и предоставления адвокатских услуг, и не может представлять своего работодателя как адвокат.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.08.2017 р. N 1603/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо окремих питань здійснення незалежної професійної діяльності, яке надіслане ГУ ДФС у м. Києві, та надає індивідуальну податкову консультацію.

Правові засади організації діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України від 05 липня 2012 року N 5076 ‘Про адвокатуру та адвокатську діяльність’ (далі – Закон N 5076), пунктом 3 статті 4 якого визначено, що адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Згідно з підпунктом 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) незалежна професійна діяльність – це діяльність адвокатів, за умови, що такий адвокат не є працівником в межах такої незалежної професійної діяльності.

Отже, фізична особа, яка провадить незалежну адвокатську діяльність, може бути найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи – підприємця на посаді, яка не передбачає здійснення адвокатської діяльності та надання адвокатських послуг, та не може представляти свого роботодавця як адвокат.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

1 reply
  1. PE LPS
    PE LPS says:

    Здається мені, ДФС трохи лізе за межі всоїх повноважень, визначаючи, що може і чого не може адвокат. Або консультація з кола звичайних для ДФС “хто на кому стояв”

    Відповіcти

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *