Банкир: Иностранные банки — это риск для Украины

Про це 18 червня 2010 року під час інтернет-конференції на порталі ЛІГА.нет, організованої Лігою фінансового розвитку та «Дзеркалом тижня», заявив голова правління «ВТБ Банку» (дочірня структура другого за величиною російського державного банку «ВТБ») Вадим Пушкарьов.
Банкір визнав, що «справді, за останні сім років в Україні втрачено контроль за співвідношенням українського та неукраїнського банківських капіталів». Водночас, за його словами, вплив фінустанов російського походження не є «диктуючим», бо на українському ринку також «достатньо добре представлено італійський, французький, німецький капітал».

Очільник «ВТБ Банку» наголосив, що попри те, що для держави «певна група ризиків існувала, існує та існуватиме», є також і «система противаг». Вадим Володимирович вірить у те, що банки з українським капіталом зможуть на рівних конкурувати з іноземними фінансовими групами, присутніми на вітчизняному ринку, але «в тому разі, якщо їм дозволять вижити». «Сьогодні вони з успіхом конкурують», — резюмував банкір.

Вадим Пушкарьов переконаний у тому, що іноземні запозичення — це більш прийнятний варіант фінансування економіки, аніж емісія та, відповідно, інфляція, хоч і контрольована, особливо «враховуючи серйозні соціальні зобов’язання, які взяла на себе нинішня влада», бо «масштаби не порівнянні».

Банкір зізнався, що в бізнес-плані «ВТБ Банку» на 2010 рік закладався курс 8,49 гривні за долар, а нині він «скоригований на 7,8».

Експерт негативно оцінив такі рецепти «дедоларизації» української економіки, як заборона залучення банками валютних депозитів або виплата відсотків за ними в гривнях (остання пропозиція, як відомо, обговорювалася торік). «Це вже було при Союзі, і все одно долар ходив. На жаль, реалії такі, що на цьому етапі тверда валюта — це найбільш стійкий, довгий та об’ємний пасив», — зазначив банкір.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *