Адвокат адвокатського об’єднання «Цезар», який підозрюється в тому, що брав гроші за рішення міністра юстиції, має особисте зобов’язання

Печерський суд застосував особисте зобов’язання до представника Адвокатського об’єднання «Цезар», який підозрюється у шахрайстві у великих розмірах.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 19 серпня.

За версією слідства, адвокат намагався шляхом обману заволодіти коштами представників ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ РОІК». У квітні-травні 2021 року він начебто залучив до реалізації свого плану невстановлених осіб, у тому числі службових осіб Міністерства юстиції, які входять до складу Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, до числа яких, серед інших, входять перший заступник міністра юстиції, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації та керівник Офісу протидії рейдерству Мін’юсту.

Свої дії адвокат завуалював під виглядом нібито надання правових послуг з укладенням угод із адвокатським об`єднанням.

Події передувало те, що в листопаді минулого року нотаріус перереєструвала право власності на адміністративний корпус у місті Києві по вулиці Ремонтній, 8-А з ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ РОІК» на ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ АЙССТОРМ», у зв`язку із внесенням його до статутного капіталу іншою юридичною особою – ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «РОІК», а у подальшому відчуженням на користь ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ АЙССТОРМ».

Вважаючи рішення нотаріуса незаконним, представник ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ РОІК» звернувся із скаргою до Колегії Міністерства юстиції.

Будучи необізнаним про стан та результати розгляду Колегією скарги, 22 квітня 2021-го представник компанії звернувся до Адвокатського об`єднання «Цезар» і уклав договір про надання правової допомоги із адвокатом.

Адвокат отримав від невстановлених службових осіб Міністерства юстиції інформацію, що ще 4 березня, тобто понад місяць тому, відбувся розгляд Колегією скарги  на дії нотаріуса, за результатом якого складено висновок рекомендувати міністру юстиції відмовити у задоволені скарги ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ РОІК». Але адвокат знав, що міністр юстиції не має наміру підписувати таке рішення, а планує повертати скаргу на новий розгляд. Адвокат сказав клієнтам, що Колегія відмовляє у задоволенні скарги, але запропонував за грошову винагороду сприяти у поверненні скарги на новий розгляд Колегією. Хоча, за версією слідства, не мав ні можливості, ні наміру це робити.

За повернення скарги на новий розгляд адвокат попросив 5000 доларів, з яких одразу 50 % на банківський рахунок, а решту готівкою після вирішення питання. Гроші він отримав у гривневому еквіваленті – 140 тисяч доларів.

Згодом адвокат сказав, що треба передати ще 5000 доларів, які нібито будуть обміняні на доручення міністра юстиції щодо повернення скарги на новий розгляд Колегії. На отримання цієї суми був підписаний  договір про надання правової допомоги з АО «Цезар».

10.06.2021 в Офісі протидії рейдерству Міністерства юстиції України відбулося засідання Колегії, на якій повторно розглянуто скаргу ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ РОІК» на дії приватного нотаріусу.

Дізнавшись, що Колегія задовольнить скаргу, адвокат попросив дати ще 10 тисяч доларів за вплив на членів Колегії задля позитивного висновку і прийняття міністром юстиції наказу про скасування реєстраційних дій нотаріусу щодо права власності будинок.

При цьому, на час розмови адвоката з клієнтами висновок Колегії про задоволення скарги ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ РОІК» вже був підписано.

Після передачі 10 тисяч доларів адвокат був затриманий.

Загалом, шляхом обману, поза межами договорів про надання правової допомоги, адвокат начебто отримав від клієнта понад 400 тисяч гривень.

Одразу після затримання суд застосував до адвоката цілодобовий домашній арешт. Клопотання прокурора про взяття під варту суддя вважав непереконливим. У кінці липня суд змінив домашній арешт із цілодобового на нічний. Враховувалося, що підозрюваний потребує медичного обстеження та подальшого лікування, що не може бути реалізовано через заборону залишати місце проживання.

Крім того, підозрюваний є членом Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України, та за його особистої участі Комітетом заплановано низку заходів. Також як адвокат під цілодобовим домашнім арештом, він не міг виконувати зобов’язання перед своїми клієнтами. Сторона обвинувачення не заперечувала. А в серпні слідчий ДБР вже сам клопотав у суді про застосування найбільш м’якого запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

Раніше пресслужба ДБР повідомляла, що йдеться про двох адвокатів у змові із невстановленими службовими особами Міністерства юстиції. Однак із судових рішень вбачається, що кримінальне провадження розслідується щодо одного адвоката як закінчений замах на шахрайство у великих розмірах. Про шахрайство групою осіб не йдеться.

Нагадаємо, що у квітні цього року ДБР також затримало адвокатку АО «Юридична фірма «Ілляшев та партнери». Адвокатка нібито переконала клієнта, що за 20 тисяч доларів вплине на вирішення Колегією скарги на дії державних реєстраторів. Ця справа також розслідується як шахрайство.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid