Адвокати розповіли про наслідки для чоловіків, які нелегально перетнули кордон через Тису

Адвокати розповіли про наслідки для чоловіків, які нелегально перетнули кордон через Тису

У чоловіків, які незаконно виїхали з України, є декілька варіантів. З початку повномасштабної війни та оголошення мобілізації чоловіки намагалися нелегально перетнути державний кордон.

Декому це вдалося, проте понад 39 осіб потонули в річці Тиса, яка відкриває шлях до Румунії та Угорщини. Адвокати розповіли, що буде з тими громадянами, які все ж таки потрапили до інших країн, попри заборону, чи зможуть вони повернутися на Батьківщину та чи загрожуватиме їм адміністративна або кримінальна відповідальність. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Informator.ua».

У чоловіків, які незаконно виїхали з країни, є декілька варіантів – залишитися нелегалом у тій країні, яку вони обрали, поновити документи в дипломатичних установах України за кордоном (є нюанс) або ж повернутися на Батьківщину. Адвокатка юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко розповіла, що чоловікам, які виїхали з України без документів, загрожуватиме лише адміністративна відповідальність за порушення правил перетину кордону.

“У нас з 17 квітня 2022 року на сайті Верховної ради зареєстровано законопроєкт, який передбачає відповідальність до семи років ув’язнення для осіб, які не повернулися на час дії воєнного стану до території свого громадянства, тобто до України, але він навіть не пройшов першого читання. Тому кримінальної відповідальності у цьому випадку не буде”, – сказала Аніщенко.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

За її словами, чоловіки за кордоном можуть відновити документи за втратою. Проте наразі дипломатичні установи не видають жодних документів для українців без військового квитка. Адвокат компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець зазначив, що для українських чоловіків, які перетнули держкордон поза пунктами пропуску, настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

“Що стосується незаконного перетину кордону. Я маю на увазі незаконного, саме поза пунктами пропуску. Тому що наразі юридично у нас не існує заборони виїзду за кордон. Так от, для тих осіб, які перетнули кордон поза пунктами пропуску, є відповідальність адміністративна – у вигляді штрафу”, – повідомив Кравець.

За його словами, якщо з моменту перетину кордону минув рік, то особи звільняються від цієї адміністративної відповідальності, в результаті жодна відповідальність не настає. Кравець зауважив, що чоловіки, які виїхали з України без документів, теоретично можуть поновити їх.

“Звичайно, Уряд зробив все можливе для того, щоб максимально ускладнити життя українців за кордоном, і з цим можуть виникнути певні складнощі. Однак те, що вони перетнули законно чи незаконно кордон, не впливатиме, а от чи в них є військово-облікові документи?” – додав адвокат.

Чи можна в 17 років виїхати за кордон під час дії воєнного стану?

У період дії воєнного стану всі чоловіки віком від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними. Відповідно, їм заборонено виїжджати за кордон під час війни. Що ж стосується 17-річних юнаків, то, за словами юристів у коментарі “Факти ICTV”, підліткам до 18 років, які мають приписне й перебувають на військовому обліку, не потрібно брати дозволів і довідок у ТЦК та СП, щоб перетнути кордон. Юристи також зазначили, що у звʼязку зі зменшенням віку постановки на військовий облік, починаючи з 16 років (у рік, коли має виповнитися 17), хлопці мають стати на військовий облік та отримати прописне свідоцтво. Тобто за всіма нормами та правилами, чоловіки, яким виповнилося 17 років, можуть перетинати кордон та виїжджати з України.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *