Актуальний стан світового законодавства щодо кіберзлочинності та електронних доказів у 2023 році

Актуальний стан світового законодавства щодо кіберзлочинності та електронних доказів у 2023 році

Сучасне національне кримінальне законодавство відповідно до Конвенції про кіберзлочинність (Будапештська конвенція) залишається ключовим елементом у боротьбі з кіберзлочинністю та роботі з електронними доказами для країн у всьому світі.

Оновлений побіжний огляд глобального стану законодавства про кіберзлочинність, підготовлений Офісом програми боротьби з кіберзлочинністю Ради Європи (C-PROC), свідчить про те, що станом на середину грудня 2023 року 95% держав-членів ООН залучені до реформування свого законодавства щодо кіберзлочинність та електронні докази, причому 131 держава (або 68% держав-членів ООН) вважаються такими, що визнали злочини проти комп’ютерів та за допомогою комп’ютерів відповідно до Конвенції про кіберзлочинність. І 99 держав (або 51%) також надали своїм органам кримінальної юстиції спеціальні процесуальні повноваження для розслідування кіберзлочинів і захисту електронних доказів. В обох аспектах це майже 100% зростання за десять років з 2013 року, коли було проведено перше опитування такого типу. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Ці висновки залишаються дуже актуальними для поточних переговорів ООН щодо «Всеосяжної міжнародної конвенції про протидію використанню інформаційних і комунікаційних технологій у злочинних цілях ». Чим більше текст майбутнього Договору узгоджується з текстом Конвенції про кіберзлочинність, тим більша ймовірність досягнення консенсусу. І навпаки, чим більше концепції та текст майбутнього Договору розходяться з Конвенцією про кіберзлочинність, тим менша ймовірність досягнення згоди.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *