Amazon отримав рекордний в ЄС штраф на $887 млн

Європейський регулятор у сфері конфіденційності оштрафував американського онлайн-рітейлера Amazon.com Inc. на $887 млн ??за порушення, що стосуються реклами.

Це найбільший в історії штраф, призначений за порушення закону Євросоюзу про захист даних.

Прес-служба Amazon уточнила, що компанію оштрафувала Національна комісія із захисту даних Люксембургу (CNPD) – основний регулюючий орган для Amazon в Європі, оскільки штаб-квартира компанії знаходиться саме в Люксембурзі.

Регулятор доручив Amazon переглянути ряд ділових практик, проте в повідомленні не уточнюється, про що саме йде мова.

Amazon назвала рішення регулятора необгрунтованим і пообіцяла подати на нього апеляцію.

«Рішення, пов’язане з тим, як ми показуємо клієнтам релевантну рекламу, засноване на суб’єктивних і неперевірених інтерпретаціях європейського закону про конфіденційність, запропонований штраф абсолютно не відповідає навіть подібної інтерпретації», — повідомила компанія.

Газета The Wall Street Journal на початку червня повідомила , що CNPD поширила попереднє рішення щодо Amazon, яка передбачала штраф у розмірі понад $425 млн.

У разі подібних транскордонних справ рішення повинні узгоджуватися іншими європейськими регуляторами в сфері конфіденційності, що може призводити до суттєвих змін, включаючи збільшення або зменшення розміру штрафу, пише WSJ. Газета повідомила, що CNPD отримала, як мінімум, одну скаргу від іншого регулятора ЄС, що запропонований штраф є недостатньо високим.

Сума підсумкового штрафу відповідає близько 4,2% чистого прибутку інтернет-рітейлера за 2020 рік, яка склала $21,3 млрд, і 0,2% виручки в розмірі $386 млрд. У рамках Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR ) Євросоюзу регулятори можуть штрафувати компанії на суму до 4% річної виручки.

Акції Amazon в ході торгів в п’ятницю подешевшали на 7,56%.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *